Ján Volko na OH 2020 / 2021 v Tokiu.
Ján Volko na OH 2020 / 2021 v Tokiu. (Autor: TASR)
Sportnet|3. aug 2021 o 04:40

V rozbehu na 200 m skončil piaty.

TOKIO. Slovenský reprezentant v atletike Ján Volko nepostúpil na OH v Tokiu 2020 do semifinále behu na 200 metrov. V druhom zo siedmich utorňajších rozbehov skončil na piatej priečke časom 21,21 sekundy.

Pôvodne to vyzeralo tak, že rodák z Bratislavy skončí šiesty, ale český reprezentant Jan Jirka bol vo vonkajšej dráhe diskvalifikovaný. Celkovo Volka v 48-člennej konkurencii klasifikovali na 42. mieste.

"Nebol to najhorší beh v sezóne, opäť neviem čo sa stalo. Cítil som sa dobre, veril som si viac ako na stovke, ale jednoducho nešlo to. Snažil som sa, ale nešlo to. Každý štart na olympiáde je splnený sen, ale predstavoval som si lepšie výkony.

Už stovka naznačila, že to asi nie je dobré a na dvojstovke sa to len potvrdilo. Ťažko sa mi to hodnotí, ale verím, že sa z toho rýchlo dostanem a v sezóne ešte zabojujem o dobré výsledky. Pred OH som si povedal, že by som bol šťastný za viac ako dva behy. Nepodarilo sa, ale treba ísť ďalej," povedal pre RTVS.