Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Jakubov skvelým servisom zavelil k obratu Košičanov

Košickí volejbalisti predviedli v prvom zápase semifinále s Nitrou výborný výkon najmä na servise. (Autor: VK KDS Šport Košice)
Patrik Fotta|Publikované 30. mar 2019 o 21:35

V semifinále s Nitrou sa ujali vedenia.

1. semifinále extraligy mužov Košice - Nitra: fotogaléria

30.3.2019

KOŠICE. Volejbalisti VK KDS Šport Košice vstúpili do semifinálovej série extraligy domácim víťazstvom 3:1 nad Nitrou.

Zverenci trénera Vlkolinského síce v koncovke stratili prvý set, v ktorom celý čas viedli, no v druhom predviedol vynikajúcu sériu na podaní Miroslav Jakubov a naštartoval svoj tím k obratu.

Vo štvrtom dejstve ho napodobnil Patrik Lamanec a domáci sa mohli radovať z úspešného vstupu do semifinále.

Druhý zápas série je na programe v stredu v Nitre.

Podobnú sériu mal pred dvoma rokmi

Po vyrovnanom priebehu v prvom sete, ktorý košickí volejbalisti stratili až v samotnom závere, sa im podarilo v ďalšom priebehu zápasu nájsť na súpera recept.

„Diváci videli, že to bol vyrovnaný zápas, v ktorom sa nám podarilo trafiť do servisu a o to sme to mali ľahšie. Nitra hrala skvelý zápas, v niektorých momentoch nás pritlačili a mali sme to skutočne ťažké. Ja osobne si myslím, že to bude veľmi vyrovnaná séria,“ povedal Miroslav Jakubov.