Jessica Foxová

Austrália

102,82 s

(4)

PRAHA. Slovenský kajakár Jakub Grigar obsadil vo finále 1. kola Svetového pohára šieste miesto.

V pražskej Troji zvládol kanál bez penalizácie, no za domácim víťazom Jiřím Prskavcom zaostal o 3,88 sekundy. Druhý bol Talian Giovanni de Gennaro s mankom 0,45 s na víťaza.

Tretie miesto obsadil Francúz Mathieu Biazizzo (+1,59).

Grigar, ktorý je istý účastník olympijských hier v Tokiu, bol v sobotu jediným slovenským zástupcom vo finále.

Jeho kolega Martin Halčin neuspel v semifinále, hoci prišiel do cieľa iba s jedným "ťukom", ale vinou pomalšej jazdy skončil na 28. priečke približne s trojsekundovým mankom na postup.

Adam Gonšenica v piatok nepostúpil do semifinále.

V súťaži kajakárok triumfovala Poľka Klaudia Zwolinská o 1,91 sekundy pred krajankou Nataliou Pacierpnikovou.

Tretia bola Austrálčanka Jessica Foxová, ktorá mala štyri trestné sekundy a stratu 2,24 s.

Slovenky Jana Dukátová ani Eliška Mintálová nepostúpili zo semifinále, Soňa Stanovská sa nekvalifikovala z rozjázd.

Dukátová mala v sobotu síce na konte iba dve trestné sekundy, no na elitnú desiatku stratila viac ako šesť sekúnd a skončila na 19. mieste.

Mintálová "ťukla" až päťkrát a desať trestných sekúnd ju odsunulo na 22. priečku. Za postupom zaostala takmer o osem sekúnd.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Bol jediný Slovák vo finále. Grigar skončil v Prahe šiesty