Jack Eichel naložil Buffalu a načrtol odchod: Sabres ho nechávali hrať zraneného

Oh My Hockey|11. máj 2021 o 07:01

Málokedy sa stáva, že sa ktokoľvek takto otvorene rozhovorí o klube, za ktorý hráva. Po udalostiach včerajšieho večera si už azda nikto nemôže myslieť, že je Jack Eichel v Buffale spokojný. Kapitán si pustil ústa na špacír viac, než by jeden čakal.

Kým doteraz sa o jeho odchode viac-menej iba šepkalo, mnohí dokonca vyčítali médiám, že robia okolo jeho mena prílišný rozruch, teraz ho urobil sám Eichel. Povedal, že dúfa, že sa zo zranenia dostane a v ďalšej sezóne bude pripravený hrať.

Kdekoľvek.

To doslova povedal, pričom kritizoval organizáciu za spôsob, akým reagovala na jeho zranenie. Eichel nehral od siedmeho marca. Príčinou je herniovaný disk v krčnej chrbtici. Medzi príznaky tohto zranenia patrí bolesť či svalové kŕče v krku, ale takisto bolesti ramena či pocit slabosti v ruke.

"Bol som nepríjemne zaskočený tým, ako tu brali moje zranenie," vyjadril sa Eichel. Vedenie ho nechávalo hrať so zranením. "Klamal by som, ak by som povedal, že veci šli ako po masle. S vedením som si v istých veciach nerozumel. Občas to proste bolo ťažké. Teraz je pre mňa najdôležitejšie uzdraviť sa a zistiť, nakoľko budem môcť hrať hokej v budúcej sezóne, kdekoľvek to bude."

24-ročný Američan zažil neľahký rok. Okrem zranenia krčnej chrbtice sa pasoval s prasknutým rebrom či brušným zranením ešte z minulého ročníka, ktoré ho doteraz obmedzuje. Rozkol medzi kapitánom a klubom však vyvolal inkriminovaný herniovaný disk. Eichel cíti, že bola potrebná operácia a že mu nebola zabezpečená dostatočná lekárska starostlivosť.

"Viete, mojou prvou prioritou je Jack Eichel. Chápete, ako to myslím?" pokračoval Eichel. "Musíte sa v prvom rade pozerať na seba a čo je najlepšie pre vás. Podobné to je s organizáciou, tá musí zohľadniť, čo je najlepšie pre Buffalo Sabres. Je to ťažké. Nie je to však úplne čierno-biele. Snažíme sa posúvať a prísť na to, čo pre nás bude v budúcnosti najlepšie. Mali sme už niekoľko náročných rozhovorov. Ale ja musím robiť, čo je pre mňa najlepšie. Mám 24. Verím, že mám pred sebou ešte mnoho rokov."

Eichela zjavne trápi, čo sa medzi ním a klubom v ostatnej sezóne dialo. Naznačoval, že jeho budúcnosť nemusí byť spätá so Sabres. Zároveň organizáciu istým spôsobom skritizoval, keď hovoril o starostlivosti o zranených hráčov.

Keď sa ho opýtali na to, prečo nepodstúpil spomínanú operáciu, keď ju potreboval, odpovedal: "Viete, tak to nefunguje. Hoci by som si to prial. Mám kontrakt s týmto klubom a oni majú možnosť rozhodovať o tom, čo môžem a čo nemôžem."

Určite však nie je spokojný ani s výkonmi na ľade. Odkedy je v NHL, nepozrel sa do play-off. Navyše majú Sabres od sezóny 2015/16 najhorší bodový priemer v celej súťaži. Nevyšlo to ani v tejto sezóne, hoci pred ňou mnohí chválili Kevyna Adamsa za privedenie Halla a snahu o vzpruhu klubu.

Od novinárov dostal otázku na telo: Požiadal alebo nepožiadal manažment Buffala o výmenu? "Je veľké množstvo vecí, ktoré musím zvážiť. Zatiaľ som tu. Som kapitánom tohto tímu. Mojím cieľom je pomôcť tejto organizácii vyhrávať zápasy. To budem robiť dovtedy, dokedy tu budem."

Nachádzate sa tu: