Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Iuventa Michalovce prepustila trénera

SITA|Publikované 17. feb 2009 o 11:50

Ani pozícia lídra spoločnej slovensko-českej súťaže žien nezachránila trénera hádzanárok Iuventy Michalovce Michala Lukačína vo funkcii.

MICHALOVCE. Ani pozícia lídra spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) nezachránila trénera hádzanárok Iuventy Michalovce Michala Lukačína vo funkcii.

Po návrate z Nórska, kde Iuventu vyradil v osemfinále PVP žien domáci Levanger HK, vedenie klubu na pondelkovom večernom zasadnutí odvolalo Lukačína z postu hlavného kormidelníka.

"Správna rada jednoznačne odsúhlasila ukončenie spolupráce s Michalom Lukačínom, ktorý v klube nebude teraz zastávať ani inú pozíciu," potvrdil pre agentúru SITA informáciu o predčasnom konci pôsobenia Lukačína manažér Zemplínčaniek Peter Tirpák, ktorý vzápätí vysvetlil dôvody jeho odvolania: "Hlavnou príčinou je dlhodobejšia nespokojnosť s herným prejavom družstva, ktorého výkonnosť mala klesajúcu tendenciu. Kým nezoženieme Lukačínovho nástupcu, vedením tímu sme poverili jeho asistenta Petra Szöllösiho. Nového kouča chceme získať čím skôr. Siete sme už rozhodili, do úvahy prichádzajú slovenskí i zahraniční tréneri. Káder zatiaľ zostáva pokope. Otázku financií majú hráčky zakotvenú v zmluvách, za nedávnu vysokú prehru v Olomouci však budú mať znížené odmeny."

Michalovčanky si v ostatnom čase na svoje konto pripísali niekoľko prehier, keď najprv nestačili vo finále Slovenského pohára na ŠKP Bratislava (23:26), nasledovalo iba jednogólové víťazstvo v domácom prostredí v prvom zápase osemfinále PVP nad nórskym Levangerom (29:28), potom prišiel interligový debakel v Olomouci (20:31 - najvyššia prehra vo WHIL) a napokon nezdar v odvete na palubovke Levangeru (13:19) znamenajúci vyradenie z pohárovej Európy.

"Neprináleží mi hodnotiť rozhodnutie vedenia klubu. Rešpektujem ho, ale za seba môžem povedať, že odvolanie som nečakal," povedal Lukačín pre denník Korzár krátko po prepustení a pokračoval: "Keď som sa v lete do Michaloviec vrátil, stanovili sme si spoločnú víziu budovať družstvo s novými a mladými hráčkami. To je proces, ktorý netrvá týždeň, mesiac a ani pol roka. Očakával som, že aj keď sa družstvu teraz nedarí, budú voči mne trpezlivejší, ale mýlil som sa. Uvedomujem si, že sme v posledných vystúpeniach nenapĺňali očakávania. Viackrát som do médií priznal, že nie sme v optimálnej forme a naše kľúčové hráčky nie sú v ideálnej hernej pohode. Tento stav nás zastihol v najnevhodnejšej chvíli. Je to škoda, odchádza sa mi ťažko, ale taký je už hádzanársky život."

Súvisiace články