Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Michalovce si zvolili európsky pohár číslo tri. Aby hrali čo najviac zápasov

Pred hádzanárkami Iuventy Michalovce stojí nová európska výzva. (Autor: TASR)
TASR|16. júl 2021 o 07:48

Prípravu odštartovali s tromi novými hráčkami.

MICHALOVCE. Hádzanárky trinásťnásobného slovenského majstra Iuventa Michalovce začali spoločnú prípravu na sezónu 2020/2021 aj s tromi novými hráčkami.

Pri trénerskom kormidle pokračuje Ján Beňadik, do tímu pribudli česká reprezentantka Helena Ryšánková, brazílska brankárka Naira Almeidová a aj Patrícia Wollingerová, ktorá sa vrátila po materskej dovolenke.

Na skúške sú dve mládežnícke reprezentantky Ukrajiny a Veronika Vagaská z Prešova.

Budú nasadeným tímom

Michalovské družstvo je tradičný účastník európskych pohárových súťaží a aj v sezóne 2021/2022 naň čaká medzinárodná konfrontácia.

Vedenie Európskej hádzanárskej federácie (EHF) umožnilo Iuvente štartovať v európskom pohári č. 3 - EHF Európsky pohár.

Michalovčanky pôjdu v pozícii nasadeného tímu do druhého kola a tak sa vyhnú papierovo najsilnejším súperom, ku ktorým patria aj účastníci MOL ligy Slavia Praha a TJ Sokol Písek.

K možným súperom Iuventy v 2. predkole patria Dunajská Streda či švajčiarsky tím Spono Eagles, ktorý Michalovčanky vyradili v 1. kole Európskej ligy v sezóne 2019/2020.

V súťaži sa predstaví celkovo 57 družstiev. Druhé predkolo je na programe 16.-17. októbra a 23.-24. októbra. Žreb Európskeho pohára sa uskutoční v utorok 20. júla v sídle EHF vo Viedni.

Po materskej dovolenke sa vracia opora

Na domácej scéne bude mať Iuventa tradične najvyššie ciele.

"Chceme obhájiť slovenský titul a vyhrať Slovenský pohár. V MOL lige máme opäť medailové ambície a pokúsime sa ju vyhrať," povedal Beňadik, ktorý je zároveň aj športový manažér klubu.

Kapitánka Patrícia Wollingerová sa do kádra vracia po poldruharočnej prestávke. (Autor: TASR)

V EHF Európskom pohári je cieľ skromnejší - účinkovať v ňom aj v jarnej časti.

"Na to musíme prejsť cez druhé a tretie kolo. Chceme hrať čo najviac zápasov."

K lídrom družstva by mala patriť aj Wollingerová, ktorá pre tehotenstvo a materské povinnosti chýbala v kádri od januára 2020. Dvadsiateho siedmeho septembra 2020 porodila syna Matea.

"Po pôrode som sa cítila dobre, a preto som sa rozhodla vrátiť sa na palubovky. Plnila som všetko v individuálnych tréningových plánoch. Až v zápasoch však uvidíme, v akej forme budem," dodala Wollingerová.

Michalovčanky sa v príprave na novú sezónu predstavia na turnajoch v maďarskom Váci a švajčiarskom St. Gallene. Domáci turnaj Memoriál Tomáša Jakubča sa v roku 2021 neuskutoční.

Súvisiace články