Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Istý postup majú zatiaľ len Francúzi a Švédi

TASR|Publikované 20. jan 2009 o 16:37

Už po úvodných troch zápasoch na majstrovstvách sveta hádzanárov v Chorvátsku sa z postupu do štvrťfinálovej fázy môžu tešiť dve výpravy.

ZáÁHREB. Už po úvodných troch zápasoch na majstrovstvách sveta hádzanárov v Chorvátsku sa z postupu do štvrťfinálovej fázy môžu tešiť dve výpravy - úradujúci olympijskí víťazi Francúzi v slovenskej A-skupine v Osijeku a Švédi zo splitskej B-skupiny. Oba tímy už zároveň vedia, že sa navzájom stretnú v nadstavbovej časti. Zatiaľčo v prvých dvoch dňoch priebeh turnaja nepoznačil žiadny nečakaný výsledok, v pondelok ich už bolo naporúdzi hneď niekoľko.

Ani istí postupujúci však ešte nesmú poľaviť, lebo ďalej si berú iba body zo súbojov s ďalšími štvrťfinalistami.

V A-skupine sa bojuje o zvyšné dve miestenky a medzi troma tímami Slovenskom, Maďarskom a Rumunskom sa rozhodne pravdepodobne sa rozhodne až vo štvrtok.

V C-skupine úradujúci svetoví šampióni Nemci bezpečne kráčajú za postupom a zatiaľ stratili len bod s Rusmi, no vicemajstri sveta z Poľska zakopli prekvapujúco s Macedónskom a postupová hra je takmer úplne otvorená.

Ešte výraznejšie sa vyníma prehra Srbska s Brazíliou (30:32) v "déčku". Výsledok znamená len tretie víťazstvo nejakého z juhoamarického zástupcu nad európskym družstvom v dejinách MS. Skupine suverénne kraľujú severské tímy - Nóri a majstri Európy Dáni.

Zahraniční odborníci triumf Švédov nad Španielskom nepovažujú za prekvapenie, rovnako ako remízu Maďarov so Slovenskom. "Tri korunky" v B-skupine síce figurujú až za domácimi Chorvátmi, ale na štvrtú priečku ich už nemôže nikto odkloniť. Do záverečného boja prehovoria okrem domáceho tímu Španieli a Kórejci.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.