TASR|25. nov 2021 o 22:09 (aktualizované 26. nov 2021 o 07:13)

Za Slovensko skórovala Martina Šurnovská.

Kvalifikácia MS 2023 žien - A skupina

Írsko - Slovensko 1:1 (0:0)

Góly: 65. McCabeová - 47. Šurnovská, ŽK: Brosnanová - Horváthová, Vojteková, Lemešová

zostava SR: Korenčiová - A. Horváthová, Biróová (76. Lemešová), Fischerová, Bartovičová, Vojteková - Škorvánková, Mikolajová, Šurnovská (65. Žamberyová), Hmírová - Maťavková (87. Panáková)

DEBLIN. Slovenské futbalové reprezentantky remizovali vo štvrtom vystúpení v kvalifikácii MS 2023 v Dubline s domácim Írskom 1:1.

Slovenky sa ujali vedenia v 47. minúte zásluhou Martiny Šurnovskej, deľbu bodov zariadila v 65. minúte Katie McCabeová.

Zverenky trénera Petra Kopúňa sú v tabuľke so ziskom štyroch bodov tretie. Na budúci utorok 30. novembra nastúpia v Malmö proti Švédkam, ktoré sú suverénnymi líderkami s plným počtom 12 bodov. Vo štvrtok si v Göteborgu poradili s Fínskom 2:1.

Hlas po zápase:

Peter Kopúň, tréner Slovenska: "Zápas priniesol veľa emócií, na ihrisku rovnako ako na lavičkách. Chceli sme tri body, máme jeden, človek by mal vedieť správne zvážiť, čo má v rukách.

Som spokojný s výkonom, svojím spôsobom aj za remízu. Bol to ťažký zápas, náročný v mnohých smeroch, ale taký je dnešný futbal a tak sa hrá na Ostrovoch.“

Výsledok druhého zápasu: Švédsko - Fínsko 2:1 (1:1)