Slovenskí juniori získali zlato v in-line hokeji na Svetových korčuliarskych hrách 2024.
Slovenskí juniori získali zlato v in-line hokeji na Svetových korčuliarskych hrách 2024. (Autor: Zväz slovenského kolieskového korčuľovania ZSKK)
TASR|16. sep 2024 o 10:02

Slovensko na Svetových korčuliarskych hrách získalo historicky prvú zlatú medailu.

ABRUZZE. Mladí slovenskí in-line hokejisti sa stali juniorskými majstrami sveta. Vo finále Svetových korčuliarskych hier v talianskom Abruzze zvíťazili nad Španielskom po veľkom boji 4:3 po predĺžení.

Slovensko na prestížnom podujatí v kolieskových športoch získalo historicky prvú zlatú medailu. Informoval o tom portál olympic.sk.

Slovenskí juniori sa gólmi Sebastiána Sučiča a Tomáša Tomaškoviča ujali v 7. minúte prvého dejstva vedenia 2:0, na čo španielski tréneri zareagovali oddychovým časom.

Súper potom troma gólmi v prvej desaťminútovke druhého polčasu otočil výsledok. Slovákom sa podarilo vyrovnať 56 sekúnd pred druhou sirénou zásluhou Tomaškoviča.

V dramatickom predĺžení napokon rozhodol Maxim Šimko o premiérovom slovenskom juniorskom titule v in-line hokeji.

Po skončení turnaja vyhlásili Šimka za najužitočnejšieho hráča podujatia a Lucu Ferkodiča za najlepšieho brankára.

Na ceste za majstrovským titulom začínali slovenskí juniori svoje boje v C-skupine. V nej si poradili s Austráliou 8:4 a s Čínou 9:1, čím si zabezpečili postup z prvého miesta do vyraďovacej fázy.

V osemfinále si poradili s Kolumbiou 7:2, vo štvrťfinále 2:1 po predĺžení s Francúzskom a v semifinále 6:3 s Talianskom. Na turnaji štartovalo 21 tímov, bronz si vybojovali in-line hokeji USA.

Štvrťfinále:

Slovensko - Francúzsko 2:1 pp (0:0, 1:1 - 1:0)

Góly Slovenska: Tomaškovič, Bercík

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Slovenskí juniori sú majstri sveta v in-line hokeji, finále rozhodli v predĺžení