Iľja Samsonov sa stále nepripojil ku kempu Capitals

Oh My Hockey|21. júl 2020 o 14:55

Vo viacerých tímoch to je o súboji v tréningovom kempe. Kto odštartuje dôležité play-off z brány? Rozhodnutí nie sú v mnohých tímoch, stačí spomenúť Calgary Flames, Colorado Avalanche alebo Edmonton Oliers. V Capitals však jedného z tandemu stále nemajú.

Do kempu sa totiž ešte nedostal ruský gólman Iľja Samsonov. Ten z vlasti priletel už druhého júla, teda zhruba pred tromi týždňami. Medzi spoluhráčov na ľade ešte stále nezavítal a popri fakte, že je aktívny na sociálnych sieťach, vyvoláva jeho absencia otázniky.

Bohužiaľ, jeho neprítomnosť pravdepodobne ostane záhadou. Kluby nezverejňujú bližšie informácie o neúčasti či zdravotnom stave svojich hráčov. Situácia nahráva do karát Samsonovovmu konkurentovi Bradenovi Holtbymu, hoci jeho výkony počas základnej časti boli horšie ako Rusove.

Hlavný kouč Caps, Todd Reirden, cíti voči dlhoročnej jednotke klubu z hlavného mesta USA dôveru. Tridsaťročný Kanaďan už potvrdil, že čo sa týka play-off, vie sa dostať do najlepšej formy a byť faktorom, ktorý vyhráva zápasy. V základnej časti odchytal Holtby 48 stretnutí s priemerom 3,11 gólu na zápas a úspešnosťou 89,7%. Samsonov sa dostal do 26 zápasov, púšťal 2,55 gólu na zápas pri 91,3-percentnej úspešnosti zásahov.

Počas včerajšieho tréningu privítal Washington prvýkrát v hre iného ruského rodáka. Je ním 20-ročný petrohradský rodák Alexander Alexejev. Ten odohral celý ročník 2019/20 na farme v Hershey, kde bol obranným spoluhráčom Martina Fehérváryho.

Nachádzate sa tu: