Duda strelil víťazný gól v zápase proti Stuttgartu

Ondrej Duda.
Ondrej Duda. (Autor: Daniel Karmann TASR/AP)
SITA|4. máj 2019 o 17:54

Slovák dosiahol jedenásty gól v sezóne.

BERLÍN. Slovenský futbalista Ondrej Duda prispel gólom k víťazstvu Herthy Berlín 3:1 nad Stuttgartom v sobotňajšom stretnutí 32. kola nemeckej I. bundesligy.

V nadstavenom čase prvého dejstva zvýšil na 2:0, keď sa k nemu odrazila lopta v šestnástke a osamotený pred brankárom Ronom Zielerom nezaváhal.

Dvadsaťštyriročný rodák zo Sniny dosiahol jedenásty presný zásah v aktuálnom bundesligovom ročníku, v drese Herthy skóroval po takmer trojmesačnej prestávke.

Bayern Mníchov zdolal Hannover 3:1 a priblížil sa k siedmemu titulu za sebou. Situáciu mu uľahčila Borussia Dortmund, ktorá v Brémach iba remizovala 2:2.

Hostia pritom viedli po prvom polčase 2:0, no o plný bodový zásah prišli v rozpätí 70. a 75. minúty. V ligovej tabuľke Dortmund zaostáva za lídrom o štyri body, do konca ročníka zostávajú dve kolá.

Bundesliga - 32. kolo

• Bayern Mníchov - Hannover 3:1 (2:0)

Góly: 27. Lewandowski, 40. Goretzka, 83. Ribéry - 51. Jonathas (z pok. kopu), ČK: 55. Jonathas (Hannover) po druhej ŽK

• Hertha Berlín - Stuttgart 3:1 (2:0)

Góly: 40. Ibiševič, 45. DUDA, 67. S. Kalou - 70. N. Gómez

/Ondrej Duda odohral celý duel a v 45. min dal gól, Peter Pekarík (obaja Hertha) sedel na lavičke náhradníkov/

• Mönchengladbach - Hoffenheim 2:2 (0:1)

Góly: 72. Ginter, 84. Drmič - 33. Kadeřábek, 79. Amiri

• Wolfsburg - Norimberg 2:0 (1:0)

Góly: 38. Klaus, 78. Tisserand

• Werder Brémy - Borussia Dortmund 2:2 (0:2)

Góly: 70. Mohwald, 75. Pizzaro - 6. Pulisic, 41. Alcacer

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Duda strelil víťazný gól v zápase proti Stuttgartu