Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Husárovej stop vo štvorhre v 1. kole, o rok už nepríde

SITA|Publikované 26. máj 2009 o 19:17

Nečakane rýchlo sa rozlúčila Slovenka Janette Husárová so súťažou vo štvorhre na druhom grandslamovom tenisovom turnaji roka Roland Garros v Paríži.

PARÍŽ. Nečakane rýchlo sa rozlúčila Slovenka Janette Husárová so súťažou vo štvorhre na druhom grandslamovom tenisovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (dotácia 16 150 460 eur, antuka vonku). Skúsená 34-ročná Slovenka spoločne s Rakúšankou Sybille Bammerovou hladko podľahli v utorkovom dueli 1. kola českému páru Iveta Benešová - Barbora Záhlavová-Strýcová 1:6, 1:6. Stretnutie na dvorci číslo 9 trvalo len 48 minút.

Víťazná česká dvojica zahrala 28 víťazných úderov, zatiaľ čo Slovenka s Rakúšankou 17. Najmä však Husárová s Bammerovou až šesťkrát neudržali svoj servis, pričom podanie súperiek získali len jediný raz.

"Toto bol môj posledný zápas na Roland Garros. O rok už určite nebudem hrať tenis, ale žiadna nostalgia. Každá kariéra sa predsa raz musí skončiť. Uvidíme, ktorý turnaj bude napokon mojím rozlúčkovým, a či príde už v tejto sezóne. Potiahnem to do US Open, potom si to vyhodnotím a možno skúsim ešte aj januárovú Austráliu, to je však teraz ďaleko. Dnes sme sa so Sybille na dvorci vôbec nestretli ako nejaký deblový pár. Hralo sa len na tú našu bránku a výsledok tomu zodpovedá," povedala Janette Husárová pre agentúru SITA.

Niekdajšia trojka párového poradia Husárová debutovala na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska už v roku 1995, vtedy okrem štvorhry aj v kvalifikácii dvojhry. V debli žien má aktuálne za sebou už 13 účastí po boku 12 rôznych partneriek. Dvakrát hrala iba so Španielkou Conchitou Martinezovou.

Parížskym maximom držiteľky 24 deblových trofejí z hlavného profesionálneho okruhu Husárovej zostávajú štvrťfinálové účinkovania v rokoch 2003, 2004 a 2007.

Štvorhra žien - 1. kolo:

Iveta Benešová, Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR) - Sybille Bammerová, Janette Husárová (Rak./SR) 6:1, 6:1

Súvisiace články