Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Husárová vo štvorhre bez strachu z veľkých singlových mien

SITA|Publikované 27. máj 2008 o 17:19

PARÍŽ 27. mája (SITA) - Slovenská tenistka Janette Husárová pred 1. kolom štvorhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži nemá strach z veľkých singlových mien, ktoré jej a ...

PARÍŽ 27. mája (SITA) - Slovenská tenistka Janette Husárová pred 1. kolom štvorhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži nemá strach z veľkých singlových mien, ktoré jej a Češke Ivete Benešovej prisúdil žreb. "Hráme síce proti súperkám, ktoré figurujú v hornej desiatke svetového rebríčka dvojhry, Ruske Anne Čakvetadzeovej a Srbke Jelene Jankovičovej, ale ony sa štvorhre príliš nevenujú. Na prvé kolo je to dosť ťažký žreb a ťažko to odhadnúť, ale pôjdeme na dvorec jednoznačne s tým, že máme formu, chceme ju potvrdiť a zvíťaziť. Myslím si, že by v náš prospech mohlo rozhodnúť deblovejšie poňatie," povedala špecialistka na štvorhru J. Husárová, momentálne 25. v párovom renkingu. Dvojhru v ostatných mesiacoch a rokoch postupne vypustila zo svojho repertoára pre vleklé problémy s kolenami.

Majsterka sveta vo štvorhre zo sezóny 2002 (vtedy spolu s Ruskou Jelenou Dementievovou) Husárová sa na 107. majstrovstvách Francúzska predstaví aj v miešanej štvorhre, v ktorej partnerom tejto držiteľky 23 deblových titulov z okruhu WTA bude Brazílčan André Sá. "Dohodli sme sa až predvčerom, ale poznáme sa veľmi dlho. On patrí do mojej generácie. Navyše, keď som bola mladšia, mala som brazílskeho trénera, takže takto jedno s druhým. Dôležitý bol aj súčet rebríčkových postavení - takzvaný cut. My sme s hodnotou 54 boli tuším poslední nad čiarou," prezradila J. Husárová.

Čoskoro 34-ročná Bratislavčanka (nar. 4. júna 1974), ktorá by rada oslávila narodeniny ešte ako aktérka pri Seine, debutovala v areáli na okraji Boulonského lesíka už v roku 1995, vtedy okrem štvorhry aj v kvalifikácii dvojhry. V debli žien celkovo má za sebou 11 účastí po boku 10 rôznych partneriek z ôsmich krajín. Trošku kuriózne vyznieva skutočnosť, že Benešová bude jej prvou českou spoluhráčkou na tomto podujatí, ale v mixe, v ktorom sa prezentuje po ôsmy raz, vystriedala 7 rôznych partnerov, z nich až 6 Čechov. Vlani s Pavlom Víznerom nestačili v osemfinále na neskorších šampiónov - Izraelčana Andyho Rama a domácu Nathalie Dechyovú. V roku 2001 sa Husárová po boku Petra Pálu, v súčasnosti fedcupového kapitána tímu ČR, prebojovala do semifinále. Vo štvorhre žien sú jej miestnym maximom tri prieniky do štvrťfinále, vrátane vlaňajšieho s Američankou Meghann Shaughnessyovou. Medzi najlepšími ôsmimi pármi nestačili na terajšie spoločné jednotky renkingu - Caru Blackovú zo Zimbabwe a Američanku s juhoafrickým pôvodom Liezel Huberovú.

S ľaváčkou z Mostu Benešovou vlani v septembri Husárová získala titul v Luxemburgu a nedávno sa objavili až vo finále na jednotkovom turnaji v Ríme. "Samozrejme, že by som chcela pridať nejakú tú trofej, ale sezóna sa ešte neskončila. Škoda však tej prehry. Rozhodlo zopár loptičiek na konci prvého setu a začiatku druhého. Celkovo to pri nových pravidlách - zápasovom tajbrejku či systéme ´no ad´ bez výhod po prvej zhode - je viac ako kedysi aj záležitosť šťastia. Stačí si uvedomiť, že teraz pomaly na každom podujatí zvíťazí iný pár a rodia sa prekvapenia typu nedávneho rímskeho semifinále pre Jansovú s Jugičovou-Salkičovou. Rozhodcovia sa dva-trikrát pomýlia a set je preč. Reálne slabšie páry majú čoraz väčšiu šancu," podotkla niekdajšia trojka deblového renkingu (k 21. aprílu 2003) J. Husárová, ktorá aj vo Wimbledone 2008 bude na rovnakej strane siete s Benešovou a možno predtým sama zamieri do Barcelony.

Súvisiace články