Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Hrivíka poslali na farmu, Jurčo je v prvom mužstve

Marek Hrivík. (Autor: facebook)
SITA|6. okt 2014 o 22:30

Hrivík bojoval o premiérovú šancu v prvom mužstve New York Rangers až do záveru prípravného kempu. Nie je vylúčené, že ju dostane počas súťažného ročníka.

NEW YORK. Slovenský hokejový reprezentant Marek Hrivík nezačne sezónu v prvom mužstve New York Rangers. Vedenie jazdcov ho poslalo v pondelok na farmu do mužstva Hartford Wolf Pack do AHL. Hrivík bojoval o premiérovú šancu až do záveru prípravného kempu. Nie je vylúčené, že ju dostane počas súťažného ročníka.

Hrivík má za sebou dve sezóny v AHL, v uplynulej hral za Harford. V závere minulého ročníka pomáhal slovenskej reprezentácii na majstrovstvách sveta v Minsku. Na premiéru v NHL zatiaľ len čaká. Už vlani v kempe Rangers predvádzal dobré výkony, ale pozvánka do prvého mužstva prišla až počas play-off po konci ročníka v Hartforde.

Hrivík však bol len na čakacej listine pripravený pomôcť, ak by sa zranil niekto z hráčov základného kádra.

Ročník v prvom tíme Detroitu Red Wings by mal začať spoločne s Tomášom Tatarom aj Tomáš Jurčo. V súčasnosti je v kádri Red Wings 26 hráčov, Pavla Daciuka však zaradia na listinu zranených hráčov a tím ešte pred štartom ročníka opustí jeden brankár a jeden obranca.

Súvisiace články