Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Hrbatý s Kližanom postúpili do štvrťfinále štvorhry v Bergame

SITA|9. feb 2011 o 19:09

Dominik Hrbatý a Martin Kližan zvíťazili v stretnutí 1. kola štvorhry na turnaji ATP Challenger Tour Internazionale Trismoka v Bergame nad dvojkami miestnej deblovej súťaže, Američanom Davidom Martinom a Rakúšanom Martinom Slanarom 6:4, 6:7 (5), 10:7.

BERGAMO. Slovenskí tenisti Dominik Hrbatý a Martin Kližan zvíťazili v stredajšom stretnutí 1. kola štvorhry na turnaji ATP Challenger Tour Internazionale Trismoka v talianskom Bergame (dotácia 42 500 eur, tvrdý povrch Play It v hale) nad dvojkami miestnej deblovej súťaže, Američanom Davidom Martinom a Rakúšanom Martinom Slanarom, za 93 minút 6:4, 6:7 (5), 10:7 (zápasový tajbrejk).

Kližan predtým v tento deň prehral v osemfinálovom 2. kole dvojhry, Hrbatý sa pokúsi o postup do štvrťfinále singla až vo štvrtok, a to proti Bielorusovi Vladimirovi Ignatikovi.

Držitelia voľnej karty Hrbatý a Kližan už majú vo štvorhre v Bergame istotu 17 bodov do príslušného rebríčka a spoločného šeku na 540 eur.

Na štvrťfinále prichádza do úvahy derby, pretože v ňom budú čeliť úspešnému tandemu z nasledujúceho zápasu Karol Beck, Andrej Martin (SR) - Walter Trusendi, Matteo Viola (Tal.).

Štvorhra - 1. kolo:

Dominik Hrbatý, Martin Kližan (SR) - David Martin, Martin Slanar (USA/Rak.-2) 6:4, 6:7 (5), 10:7 (zápasový tajbrejk) za 93 minút

Súvisiace články