Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Hrbatý postúpil do štvrťfinále na challengeri Košice Open

TASR|8. jún 2011 o 20:42

Dominik Hrbatý postúpil na 9. ročníku challengerového turnaja Košice Open do štvrťfinále, keď mu v 2. kole nestačil nemecký tenista Jan-Lennard Struff.

KOŠICE. Slovenský tenista Po jednoznačnom priebehu triumfoval v dvoch setoch zhodne 6:3.

Hrbatý podobne ako v utorok vstúpil do zápasu veľmi dobre, keď získal úvodných päť hier. Nemec však zabojoval, znížil na 3:5, no nezmenil nič na fakte, že prvý set sa stal korisťou slovenského tenistu v pomere 6:3. Začiatok druhého setu zachytil lepšie Struff, ktorý zlepšil servis a pohyb po kurte. Získal prvé dve hry, ale Hrbatý sa rebrejkom vrátil do zápasu - 1:2.

"Dominátor" nezvládol štvrtú hru, ďalší rebrejk však znamenal opäť zníženie na 2:3. Ten potvrdil v šiestej hre, vzápätí pridal tretí brejk, ktorý taktiež potvrdil a otočil vývoj zápasu vo svoj prospech - 5:3. Struff už nedokázal odpovedať a po prehre 3:6, 3:6 sa s turnajom rozlúčil.

"Struff hral v prvom sete, tak zle, že ma to až vzalo," rozhovoril sa Hrbatý: "Odišla mi koncentrácia, keďže súper nedokázal prehodiť dve lopty. Bolo to uspávajúce, možno ma to dostalo až do útlmu. Neskôr začal hrať trošku lepšie, dobre returnoval môj prvý servis a keď som dal dobré loptičky, vždy sa z toho dostal. Oproti včerajšku boli pomalšie kurty, keďže pršalo. Potom však prišli nové lopty. Dobre som zaservoval. Myslím, že to boli tri esá. Takže som si podržal servis, a na záver som ho brejkol."

Dvojhra - osemfinále:

Dominik Hrbatý (SR) - Jan-Lennard Struff (Nem.) 6:3, 6:3, Jevgenij Donskoj (Rus.) - Ruben Ramirez Hidalgo (1-Šp.) 6:4, 4:6, 6:4, Andrea Arnaboldi (Tal.) - Matteo Viola (Tal.) 7:5, 6:4, Wayne Odesnik (USA) - Facundo Bagnis (Arg.) 6:2, 6:2, Simon Greul (5-Nem.) - Joao Sousa (Port.) 7:5, 6:2, David Guez (7-Fr.) - Andres Molteni (Arg.) 7:6 (5), 6:4, Lukáš Rosol (3-ČR) - Dušan Lojda (ČR) 3:6, 6:3, 7:6 (8), Victor Crivoi (Rum.) - Guillermo Olaso (Šp.) 6:3, 7:6 (4).

Súvisiace články