Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Hrbatý napriek prehre spokojný, predviedol aj úder týždňa

SITA|Publikované 23. jún 2008 o 17:23

LONDÝN 23. júna (SITA) - Päťnásobný šampión Roger Federer vykročil správnou nohou za obhajobou ďalšieho titulu v tenisovom Wimbledone. V duchu tradície v úvodnom súboji na centrálnom wimbledonskom dvorci ...

LONDÝN 23. júna (SITA) - Päťnásobný šampión Roger Federer vykročil správnou nohou za obhajobou ďalšieho titulu v tenisovom Wimbledone. V duchu tradície v úvodnom súboji na centrálnom wimbledonskom dvorci zdolal najvyššie nasadený hráč turnaja Slováka Dominika Hrbatého hladko 6:3, 6:2, 6:2 a dosiahol jubilejné 60. víťazstve na trávnatom povrchu v rade. Na dvorcoch All England Clubu si pripísal zároveň 35. zápasový triumf bez prerušenia. "Fajn stretnutie na úvod. Dobre som si zahral proti svojmu priateľovi. Hral som počas celého zápasu kontinuálne dobre, nečelil som ani jednému brejkbalu. Nikdy nie je jednoduché začínať turnaj na centrálnom dvorci, takže som spokojný," uviedol po zápase podľa AP Federer.

V napohľad jednoznačnom stretnutí bolo niekoľko pozoruhodných momentov, ktoré vyplynuli aj z uvoľnenejšej atmosféry. Hrbatý mal pred súbojom s Federerom zrejme ako jediný aktívny hráč na hlavnom okruhu pozitívnu bilanciu 2:0 a keďže 30-ročnému Slovákovi dnes patrí v rebríčku ATP pre nasadzovanie až miesto v tretej stovke, 26-ročný Švajčiar mal zrejme poslednú šancu ho ešte vôbec zdolať. V šiestom geme úvodného setu sa Hrbatému podaril skvelý úder, pri ktorom zadovkou milimetrovo obhodil svojho veľkého súpera. Nielen rodeného Bratislavčana, ale aj jeho súpera tento úder rozosmial a Federer ešte aj uznanlivo zatlieskal. "Bol to zážitok aj pre mňa hrať na centri proti Rogerovi. Možno ste to videli, keď som zahral výmenu dňa, možno týždňa - obhodil som ho zadovkou," pochválil sa Hrbatý a vzápätí pokračoval v hodnotení duelu: "Federerova hra je dosť dobrá, v podstate som nemal šancu. Môj servis nie je natoľko účinný, Roger ma párkrát ľahko brejkol. Ku koncu som sa už snažil riskovať, cítil som lakeť a vyplynuli z toho aj nejaké dvojchyby. Inak som však spokojný, bol to zážitok."

Hrbatý sa počas celého stretnutia nedostal k jedinému brejkbalu, sám odvrátil šesť z jedenástich brejkových možností súpera. Počas poslednej výmeny strán za stavu 2:5 v treťom sete si Hrbatý prisadol k Federerovi a spoločne si pokecali ako najlepší kamaráti. Potom sa svetová jednotka odobrala na svoju stranu kurtu a dopodávala zápas do presvedčivého víťazstva. "V závere vládla naozaj uvoľnená atmosféra. Keď sme spolu sedeli pred posledným gemom, diváci začali pokrikovať na Rogera, nech mi dá ešte šancu. Naozaj to malo napriek vážnemu grandslamovému zápasu aj zábavný náboj," uzavrel v rozhovore pre agentúru SITA Hrbatý.


Súvisiace články