Piatok, 3. decembra, 2021Meniny má Oldrich

Najslávnejší futbalový agent? Má províziu, aj keď hráča nepredá

Mino Raiola a Mario Balotelli. (Autor: twitter.com)
Juraj Berzedi|9. jan 2020 o 17:19

Za predaj Pogbu získal 49 miliónov eur.

BRATISLAVA. Nepotrpí si na luxusné obleky či drahé hodinky. Väčšinou má oblečené rifle a tričko, pod ktorým sa mu guľatí pupok.

Na prvý pohľad nevyzerá vôbec ako človek, ktorý rozhoduje o osudoch veľkých futbalových hviezd. Keď však otvorí ústa, dokáže byť priamy, presvedčivý, ale aj arogantný.

Jeho zverenci ho milujú, lebo im dokáže vyrokovať rozprávkové podmienky. Kluboví funkcionári sú z neho, naopak, nešťastní, lebo využije všetky prostriedky, aby dosiahol svoje - najlepšiu zmluvu pre klientov a najvyššiu províziu pre seba.

Mino Raiola je jedným z najznámejších hráčskych agentov. Zastupuje hviezdy ako Zlatan Ibrahimovič, Paul Pogba, Mario Balotelli, Romelu Lukaku či Matthijs de Ligt.

Jeho prvým veľkým klientom bol bývalý český futbalista Pavel Nedvěd. Teraz zastupuje aj slovenského krídelníka Vladimíra Weissa mladšieho.

Je skromný a hráči sú preňho ako rodina

Päťdesiatdvaročný Carmine „Mino“ Raiola, ako znie jeho skutočné meno, sa narodil v talianskom meste Agri. Keď mal rok, jeho rodičia emigrovali do Holandska.

Ako tínedžer začal s futbalom, ale čoskoro pochopil, že mu chýba talent a pred osemnástimi narodeninami ukončil aktívnu kariéru.

Postupne pracoval v reštaurácii ako poslíček, roznášal pizzu a napokon sa staral o účty a dohadovanie s úradmi. Už vtedy si ľudia všimli, že má podrezaný jazyk.

Keď mal dvadsať pôsobil ako športový riaditeľ lokálneho klubu FC Haarlem. Ani tam však dlho nevydržal a neskôr nechal aj štúdium práva.

Zmysel života našiel v obchodovaní s hráčmi. Najskôr sa zamestnal v spoločnosti Sports Promotions, kde pomohol s prestupom Dennisa Bergkampa do Interu Miláno.

A po tomto predaji sa rozhodol Raiola postaviť na vlastné nohy.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články