Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Hráči Belize sa nedali podplatiť, udali páchateľa

Landon Donovan z USA a brankár Belize Shane Orio. (Autor: SITA/AP)
SITA|12. júl 2013 o 09:56

Na Gold Cup-e sa pokúsili podplatiť futbalistov Belize.

LOS ANGELES. Traja futbaloví reprezentanti z Belize údajne odmietli pokus o podplácanie pred zápasom na turnaji Gold Cup, ktorý v USA organizuje Konfederácia futbalových asociácií Severnej, Strednej Ameriky a Karibskej oblasti (CONCACAF).

Celú záležitosť už vyšetrujú predstavitelia CONCACAF-u a Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Ian Gaynair, Woodrow West a Andres Makin potvrdili, že ich kontaktoval jeden muž pre utorkovým zápasom s USA v Portlande, v ktorom Belize prehralo 1:6.

Jeho ponuku odmietli a okamžite to oznámili. Keď im zástupcovia CONCACAF-u ukázali fotografiu spomínaného muža, ktorý sa snažil dohodnúť výsledky zápasov už aj v iných krajinách, tak všetci traja hráči potvrdili jeho totožnosť.

"Toto sa už netýka len našej krajiny a nejde o jednorázovú záležitosť," povedal pre agentúra AP tréner Belize Ian Mork. Ten súčasne dodal, že spomínaný muž kontaktoval Gaynaira, Westa a Makina tento týždeň v Portlande, kde hrali s USA. Rovnaký muž však bol aj na ich hoteli v júni v Guatemala City, kde hrali prípravný duel s Guatemalou.

"Ten muž sa chcel spriateliť a prísť na návštevu do Belize. Potom sa ale zrazu objavil v Portlande. Snažil sa to zakryť náklonnosťou k národnému tímu Belize. Bola to samozrejme súčasť plánu zamerať sa na našich hráčov."

"Chceme vysloviť vďaku Woodrowovi Westovi a Ianovi Gaynairovi za ich statočné správanie, ktorým chránili česť futbalu," uviedla CONCACAF. K pokusu o korupciu prišlo dva dni pred stretnutím, ktoré Belize prehralo 1:6. Gaynair strelil jediný gól svojho mužstva.

Súvisiace články