Štvrtok, 22. apríla, 2021Meniny má Slavomír

Hráči a tréneri Southamptonu sa za debakel revanšovali podporou charity

Svetelná tabuľa ukazuje debakel domáceho Southamptonu v zápase proti Leicesteru. (Autor: SITA/AP)
SITA|28. okt 2019 o 15:43

Prehra 0:9 s Leicesterom City znamenala vyrovnanie negatívneho rekordu Premier League.

BRATISLAVA. Účastník najvyššej anglickej futbalovej súťaže Southampton FC reaguje na debakel 0:9, ktorý minulý týždeň utŕžil od Leicesteru City.

Hráči spolu s členmi realizačného tímu oznámili, že sa vzdajú piatkovej mzdy (z dňa spomenutého zápasu, pozn.) a spoločne ju venujú nadácii Saints Foundation.

Túto informáciu priniesol klub na svojom oficiálnom webe.

"Mužstvo bolo počas víkendu v tréningovom centre Staplewood Campus a pracovalo na zlepšení situácie voči podporovateľom klubu. Prvým krokom je darovanie mzdy z dňa prehry s Leicesterom City nadácii Saints Foundation. Tá každoročne pracuje s 12-tisíc mladými ľuďmi a dospelými, pričom silu a vášeň športu využíva na zmenu ich života," uvádza sa v oficiálnom vyhlásení.

Prehra 0:9 znamenala vyrovnanie negatívneho rekordu Premier League. Rovnakým skóre zvíťazil v roku 1995 Manchester United nad Ipschwichom.

Na deviatich góloch Leicesteru sa na štadióne St. Mary hetrikmi podieľali Ayoze Pérez a Jamie Vardy. Ide zároveň o najvyššie víťazstvo v 131-ročnej histórii anglických futbalových súťaží na ihrisku súpera.

Southampton si čo najskôr bude chcieť napraviť reputáciu, ale počas tohto týždňa to bude mať nesmierne náročné. Dvakrát totiž zamieri na Etihad Stadium, teda domovský stánok Manchestru City.

Najskôr si tieto tímy v utorok zmerajú sily v Anglickom ligovom pohári a v sobotu v rámci najvyššej súťaže. V nej zatiaľ patrí zverencom Ralpha Hasenhüttla až 18. miesto so ziskom ôsmich bodov.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články