Hossa vyrovnal tri sekundy pred koncom, Chicago vyhralo v nájazdoch

(Autor: SITA)
Sportnet|3. feb 2013 o 07:26

Michal Handzuš nepremenil samostatný nájazd a jeho San Jose prehralo s Nashvillom.

NEW YORK. Hokejisti San Jose prehrali prvýkrát v skrátenom ročníku NHL až v ôsmom stretnutí, v sobotu neuspeli s Nashville 1:2 po samostatných nájazdoch.

V drese Sharks sa v rozstrele nepresadil Michal Handzuš, ktorý v nájazdoch rozhodol o víťazstvách svojho tímu v predchádzajúcich dvoch zápasoch.

Bod navyše pre Nashville, ktorý rovnakým pomerom po nájazdoch zdolal v predchádzajúcom súboji Los Angeles, vybojoval Craig Smith.

Chárov Boston vedie konferenciu

Tretie samostatné nájazdy v rade absolvovali aj hráči Chicaga a prvýkrát v nich uspeli.

V Calgary zvíťazili 3:2 a dostali sa na prvé miesto Západnej konferencie i celej ligy o bod pred Sharks. Blackhawks vyhrali prvý zápas na ľade súpera v sezóne.

35 sekúnd pred koncom poslal Jay Bouwmeester domácich do vedenia 2:1, aby 3 sekundy pred sirénou vyrovnal Marián Hossa svojím šiestym tohtosezónnym gólom.

Hossa strávil na ľade takmer 20 minút a bránku Calgary ohrozil štyrikrát. Oporou Chicaga bol brankár Ray Emery, ktorý zlikvidoval 45 streleckých pokusov hráčov Flames.

Keďže Tampa Bay zaváhala doma s New York Rangers (2:3), na prvé miesto vo Východnej konferencii sa dostal po víťazstve 1:0 v Toronte Boston.

O výsledku rozhodol Chris Bourque svojím prvým gólom od 30. decembra 2008. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral vyše 21 minút.

Gáborík nebodoval, Sekera nedohral

Marián Gáborík z NY Rangers nebodoval tretíkrát v rade, v Tampe neprešla za chrbát Mathieua Garona žiadna z jeho troch striel.

Do zostavy Montrealu sa prvýkrát dostal obranca P.K. Subban, ktorý doteraz nemohol hrať pre nepodpísanú zmluvu. Canadiens sa darilo v defenzíve i v ofenzíve a Buffalo zdolali vysoko 6:1.

Súboj nedohral obranca Sabres Andrej Sekera, ktorý sa zranil pri blokovaní Jemelinovej strely v prvej tretine.

Po ošetrení to ešte krátko skúsil, ale napokon zo zápasu odstúpil.

"Zdá sa, že to nie je vážne a na zranenom mieste má len modrinu. Jeho absencia by nemala byť dlhá. Snažil sa ešte hrať, ale necítil sa pohodlne," povedal podľa Buffalo News tréner Sabres Lindy Ruff.

Hokejisti Pittsburgh Penguins uspeli pred vlastnými fanúšikmi v skrátenej sezóne NHL až na tretí pokus, keď si v sobotňajšom zápase poradili s New Jersey 5:1.

Pre Devils je to prvá prehra v riadnom hracom čase v sezóne a už štvrtá v rade, trikrát predtým neuspeli po predĺžení či po samostatných nájazdoch.

Výsledky:

Montreal - Buffalo 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Góly: 20. Rene Bourque (B. Gionta, Plekanec), 23. Gallagher (Galchenyuk, Bouillon), 31. Desharnais (Eller), 31. Eller (Galchenyuk, T. Kaberle), 42. Rene Bourque (Plekanec), 53. Desharnais (Eller, Subban) - 44. Vanek (Foligno)

Pittsburgh - New Jersey 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Góly: 23. B. Sutter (Crosby, Malkin), 30. Kunitz, 43. Letang (Kunitz, Malkin), 48. Crosby (Kunitz, Dupuis), 50. Bortuzzo (Crosby, Dupuis) - 33. A. Greene (Zubrus, R. Carter)

Colorado - Edmonton 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 33. Parenteau (McGinn, R. Wilson), 36. McGinn (Duchene), 59. P. Šťastný (J. Mitchell, Duchene) - 1. Jakupov (Hemský, S. Gagner)

Columbus - Detroit 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 19. Wisniewski (Ťutin, Brassard), 23. Anisimov, 38. Anisimov (Moore, J. Johnson), 54. Letestu (Dubinsky, Ťutin) - 9. Franzén (N. Kronwall, J. Ericsson), 60. Brunner (Filppula)

Philadelphia - Carolina 5:3 (3:2, 2:0, 0:1)

Góly: 6. K. Foster (Read, Couturier), 15. Coburn (Voráček, B. Schenn), 16. Briere (Giroux, K. Timonen), 21. Knuble (Read), 33. Giroux (K. Timonen, Briere) - 9. Pitkänen (E. Staal), 16. E. Staal (Tlustý), 44. Dwyer (Jordan Staal, Skinner)

Tampa Bay - New York Rangers 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 25. Stamkos (Carle, St. Louis), 60. Stamkos (Carle, Malone) - 30. Stepan (Pyatt, Hagelin), 44. Nash (B. Richards, M. Staal), 55. Hagelin (Pyatt)

Toronto - Boston 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Góly: 9. Ch. Bourque (Kelly, Peverley)

Calgary - Chicago 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 54. Wideman (Tanguay, Iginla), 60. Bouwmeester (Hudler, Stajan) - 45. P. Kane (Sharp, Shaw), 60. MARIÁN HOSSA (Oduya, P. Kane)

Phoenix - Dallas 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 32. N. Johnson (Korpikoski), 43. Boedker (Hanzal, D. Morris)

Anaheim - Los Angeles 7:4 (3:2, 2:2, 2:0)

Góly: 3. Bonino (Etem), 6. Bonino (Etem, Allen), 14. Getzlaf (Perry), 30. Souray, 37. Palmieri (S. Koivu, Sbisa), 49. Bonino (B. Ryan, Sbisa), 58. Selänne (Bonino, B. Ryan) - 10. D. Brown (Kopitar, Doughty), 10. Stoll (Gagne, Vojnov), 22. D. Brown (Doughty, M. Richards), 35. Justin Williams (Gagne)

San Jose - Nashville 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 54. Havlát (Gomez) - 41. S. Kostitsyn (C. Wilson)

Domov»Hokej»NHL»Hossa vyrovnal tri sekundy pred koncom, Chicago vyhralo v nájazdoch