Hossa skóroval, Caps rozbili Detroit 7:1

Mariána Hossa
Mariána Hossa (Autor: TASR/AP)
TASR|23. okt 2011 o 08:00

V štrnásťzápasovom programe zámorskej NHL v noci na nedeľu sa bodovo presadil jediný slovenský hokejista. Zaujali aj výkony gólmanov.

NEW YORK. Gól útočníka Mariána Hossu síce nezabránil prehre Chicaga s Coloradom 4:5 po samostatných nájazdoch, Hossa si však upevnil pozíciu najproduktívnejšieho Slováka v profilige.

Slovenský útočník odohral 18 minút a strelecky sa presadil necelých šesť minút pred koncom za stavu 3:3, keď tečoval strelu Duncana Keitha. Blackhawks však ani šiesty bod Hossu v sezóne (4+2) nestačil na víťazstvo.

Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal Gabriel Landeskog a po bezgólovom predĺžení v nájazdoch uspel iba Joakim Lindström. "Súperovi sme darovali štyri góly," hneval sa tréner Chicaga Joel Quenneville. "Všetky štyri góly padli po obrovských chybách v našej obrannej hre."

Boston pokoril jeho fanúšik

Boston s obrancom a kapitánom Zdenom Chárom podľahol San Jose 2:4, hoci Sharks po prvý raz v sezóne v počte striel na bránku ťahali za kratší koniec.

Chára odohral takmer 24 minút, dvakrát ohrozil súperovho brankára a odsedel si dvojminútový trest. V drese hostí si útočník Michal Handzuš počas 17,5 minúty na ľade pripísal do štatistík jeden plusový bod. O triumfe "žralokov" rozhodol v 49. minúte za stavu 2:2 paradoxne rodák z Bostonu Benn Ferriero.

"Vyrástol som tu ako fanúšik Bruins," cituje Ferriera portál nhl.com. "Som rád, že som si proti nim mohol zahrať a bolo fantastické dať víťazný gól."

Philadelphia s obrancom Andrejom Meszárošom podľahla St. Louis 2:4. Slovenský obranca zaznamenal počas 18 minút dva mínusové body a jednu strelu na bránku hostí.

V nej rovnako ako počas piatkového triumfu nad Carolinou chytal Brian Elliott, ktorý opäť dostal prednosť pred Jaroslavom Halákom. "Hráči St. Louis vôbec nevyzerali unavene," skonštatoval tréner Flyers Peter Laviolette.

Benn Ferriero rozhodol o výhre San Jose nad Bostonom. Foto - SITA/AP

Garon s prvou nulou na konte

Tampa Bay zdolala Buffalo 3:0 a Mathieu Garon zaznamenal svoj prvý shutout v drese "bleskov" a 20. v kariére. "Obrana predo mnou bola fantastická," tešil sa po 21 zákrokoch Garon, na ktorého vyslal jednu strelu počas 20-minútového pobytu na ľade i Andrej Sekera.

Florida s Tomášom Kopeckým si poradila s New Yorkom Islanders 4:2. Slovenský útočník odohral 16,5 minúty, no neujal sa ani jeden z jeho dvoch streleckých pokusov. "Panteri" po druhej tretine prišli o brankára Joseho Theodora, ktorého pre zranenie za stavu 2:2 vystriedal Jacob Marsktröm. Švédsky rodák v záverečnej tretine kryl 18 striel "ostrovanov" a zaznamenal svoje prvé víťazstvo v NHL. "Som veľmi šťastný, že po prvý raz vyhral," tešil sa tréner Panthers Kevin Dineen.

Marián Gáborík nenadviazal na predchádzajúcu trojzápasovú gólovú šnúru, keď on i jeho spoluhráči vyšli v súboji s Edmontonom strelecky naprázdno a prehrali 0:2. Slovenský útočník počas 20 minút ohrozil Nikolaja Chabibulina tromi strelami, no brankár "olejárov" zaznamenal celkovo 19 úspešných zákrokov a 44. shutout v kariére.

So shutoutom aj Rinne, vyrovnal Čecha Vokouna

Hráči Calgary prestrieľali Nashville 33:14, no brankár hostí Pekka Rinne pri triumfe 2:0 zaznamenal 21. shutout v kariére a v klubovej štatistike vyrovnal výkon Tomáša Vokouna.

"Chcel som podať lepší výkon ako naposledy vo Vancouveri. Tam som začal zle a v prvej tretine dom dostal štyri góly," povedal Rinne.

Duel medzi Vancouverom a Minnesotou (3:2 pp) rozhodol 21 sekúnd pred koncom predĺženia Sami Salo, ktorý tak gólovo oslávil svoj 700. duel v NHL. "Vedel som, že neostáva veľa času. Skúsil som vystreliť a padlo to tam," skonštatoval. "Neuvažoval som o tom, koľko zápasov hrám. Vždy chcem podať čo najlepší výkon. Týchto 700 duelov však ubehlo veľmi rýchlo."

Montreal v bránke s Carey Priceom nestačil na Toronto (4:5 pp) a Price tak ani na piaty pokus nedosiahol hranicu 100 triumfov v NHL. Habs majú po prvý raz od roku 1941 na svojom konte po úvodných siedmich domácich dueloch iba jedno víťazstvo. Pred 70 rokmi dosiahli druhý domáci triumf v 13. zápase.

Brankár Columbusu Steve Mason svoj tím k prvému víťazstvu v sezóne nepriviedol. Foto - SITA/AP

Columbus stále nevyhral. Tentoraz mu chýbalo 36 sekúnd

Ottawa v poslednej minúte otočila duel s Columbusom (4:3). "Modrokabátnikov" delilo od prvého víťazstva v sezóne 36 sekúnd, no najprv Jason Spezza vyrovnal na 3:3 a 4,7 sekundy pred koncom strhol víťazstvo na stranu domácich v presilovke Milan Michálek. "Hrali sme dobre 59 minút," hneval sa jubilujúci kapitán hostí Rick Nash, ktorý odohral 600. duel v NHL.

Hokejisti Washingtonu uštedrili Detroitu debakel 7:1, čím znechutili oslávencovi Nicklasovi Lidströmovi jeho 1500. zápas v NHL. Capitals natiahli svoju víťaznú sériu na sedem zápasov a sú jediným tímom, ktorý v tejto sezóne ešte neokúsil trpkosť prehry. Naopak, Detroitu sa nepodarilo vyrovnať klubový rekord, keď sezónu 1972/73 odštartovali šiestimi víťazstvami.

Gólman Quicks rekordnom

Jediný gól rozhodol v dueli Los Angeles - Dallas (1:0). Brankár Kings Jonathan Quick zaznamenal 28 úspešných zákrokov a tretí shutout za sebou ako vôbec prvý gólman v klubovej histórii.

Quick navyše neinkasoval už 188 minút a 10 sekúnd, čím prekonal klubový rekord Rogieho Vachona z roku 1975 (184:55).

"Som rád, že sa mi to podarilo, ale ide iba o jeden zápas. Sezóna je veľmi dlhá a musíme nadviazať na posledné výsledky," skonštatoval Quick, pred ktorým naposledy zaznamenal tri shutouty za sebou Steve Mason v roku 2008. "Spoluhráči podali výborný výkon a uľahčili mi prácu."

ico

výsledky:

Edmonton - New York Rangers 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 31. Hugent-Hopkins, 45. Potter. Brankári: Chabibulin - Lundqvist (49. Biron). Strely na bránku: 27:19. Diváci: 16.839.

Los Angeles - Dallas 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 56. Johnson. Brankári: Quick - Raycroft. Strely na bránku: 24:28. Diváci: 18.118.

Chicago - Colorado 4:5 po sam. náj. (0:1, 2:2, 2:1 - 0:0, 0:1) - Marián Hossa (Chicago) 1+0

Góly: 21. Frolík, 40. Toews, 45. Mayers, 55. HOSSA - 17. Stastny, 28. Jones, 34. a 59. Landeskog, rozhodujúci nájazd Lidström. Brankári: Crawford - Varlamov. Strely na bránku: 38:24. Diváci: 21.328.

Pittsburgh - New Jersey 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Góly: 7. a 45. Staal, 44. Kunitz, 50. Neal - 42. Eliáš. Brankári: Fleury - Hedberg. Strely na bránku: 29:24. Diváci: 18.535.

Philadelphia - St. Louis 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Góly: 21. Briere, 54. Carle - 2. Huskins, 11. Oshie, 36. Colaiacovo, 55. D'Agostini. Brankári: Bryzgalov - Elliott. Strely na bránku: 36:25. Diváci: 19.593.

Tampa Bay - Buffalo 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 25. Kubina, 49. St. Louis, 59. Hedman. Brankári: Garon - Miller. Strely na bránku: 26:21. Diváci: 19.204.

Washington - Detroit 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)

Góly: 14. a 25. Green, 16. Johansson, 40. a 52. Perreault, 49. Ward, 58. Bäckström - 32. Kronwall. Brankári: Vokoun - Conklin. Strely na bránku: 25:33. Diváci: 18.506.

Montreal - Toronto 4:5 po predĺžení (1:1, 1:2, 2:1 - 0:1)

Góly: 2. a 50. Moen, 21. A. Kosticyn, 42. Cammalleri - 8. Steckel, 22. Kessel, 25. Phaneuf, 54. Kuľomin,62. Grabovskij. Brankári: Price - Reimer (21. Gustavsson). Strely na bránku: 28:27. Diváci: 21.273.

Boston - San Jose 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Góly: 43. Lucic, 44. Seguin - 2. Pavelski, 29. Couture, 49. Ferriero, 60. Marleau. Brankári: Thomas - Niemi. Strely na bránku: 39:30. Diváci: 17.545.

Calgary - Nashville 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 23. Bergfors, 55. S. Kosticyn. Brankári: Kiprusoff - Rinne. Strely na bránku: 33:14. Diváci: 19.289.

Winnipeg - Carolina 5:3 (2:2, 3:0, 0:1)

Góly: 13. Burmistrov, 20. Wellwood, 25. Slater, 27. Ladd, 28. Kane - 5. Jokinen, 7. Skinner, 49. Ruutu. Brankári: Pavelec (7. C. Mason) - Boucher. Strely na bránku: 24:24. Diváci: 15.004.

Ottawa - Columbus 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Góly: 7. Kuba, 32. Smith, 60. Spezza, 60. Michálek - 14. Johnson, 21. Russell, 50. Nash. Brankári: Anderson - S. Mason. Strely na bránku: 27:21. Diváci: 18.867.

Florida - New York Islanders 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 15. Versteeg, 34. Bradley, 44. Kennedy, 60. Mathias - 2. Streit, 35. Tavares. Brankári: Theodore (41. Markström) - Nabokov. Strely na bránku: 33:28. Diváci: 15.411.

Vancouver - Minnesota 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 37. D. Sedin, 43. Hansen, 65. Salo - 9. Setoguchi, 39. Brodziak. Brankári: Schneider - Bäckström. Strely na bránku: 32:23. Diváci: 18.860.

Domov»Hokej»NHL»Hossa skóroval, Caps rozbili Detroit 7:1