Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Hossa si vie predstaviť, že bude hrať v NHL aj po štyridsiatke

Marián Hossa (vpravo) si vie predstaviť, že by v NHL hral aj vo veku 42 rokov. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 30. sep 2016 o 14:00

Skúsený krídelník má s Chicagom zmluvu ešte na päť rokov. Keď mu vyprší, bude mať štyridsaťdva.

CHICAGO. Slovenský útočník Marián Hossa neuvažuje nad tým, že nedodrží zmluvu v klube zámorskej hokejovej NHL Chicago Blackhawks.

Trojnásobný víťaz prestížneho Stanleyho pohára má tridsaťsedem rokov a pred sebou kontrakt na ďalších päť sezón až do leta 2021. Na otázku, či si vie sám seba predstaviť, ako hrá hokej vo veku 42 rokov, odpovedal: "Viete čo? Áno!"

Vzápätí však dodal, že postupne bude vyhodnocovať, ako je na tom po fyzickej stránke a pred každou sezónou aj to, či na to ešte má po hernej stránke. Ak nebude spokojný so svojou výkonnosťou alebo ho v najbližších rokoch budú sužovať viaceré zranenia, koniec zámorskej kariéry môže prísť skôr ako v lete 2021.

Marián Hossa aj vo vysokom veku patrí medzi opory Chicaga Blackhawks.

"Snažím sa nemyslieť na celé päťročné obdobie, budem sa rozhodovať rok po roku. Aktuálne nikto nevie povedať, čo sa stane. Za taký dlhý čas môže prísť viacero zmien. V súčasnosti sa však cítim veľmi dobre," pokračoval Marián Hossa.

To, že aj po štyridsiatke môže patriť útočník medzi hviezdy zámorskej profiligy, dokazuje v ostatných sezónach Čech Jaromír Jágr. Ten má štyridsaťštyri rokov a za sebou rok s dvadsiatimi siedmimi gólmi. "On je poriadne zviera. Každý je však trochu iný. Ten chlap dokazuje úžasné veci. Môj plán je ale taký, že budem hrať dovtedy, kým na to budem mať. Inak sa poberiem preč," dodal skúsený krídelník.

Informácie priniesol denník Chicago Tribune.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.