Hossa ani Kopecký o sexuálnom zneužívaní údajne netušili

Oh My Hockey|29. okt 2021 o 06:39

Keď Chicago Blackhawks v roku 2010 vyhrali po 49 rokoch Stanleyho pohár, boli súčasťou mužstva aj dvaja Slováci - Marián Hossa a Tomáš Kopecký.

Hokejovým svetom otriasa škandál. V onom období malo vo víťaznej organizácii prebiehať vážne sexuálne násilie. Mal ho páchať video tréner Brad Aldrich na mladom hráčovi Kyleovi Beachovi.

Zodpovednosť za svoje skutky už nesú generálny manažér Stan Bowman i vtedajší tréner Joel Quenneville, ktorý rezignoval na post hlavného trénera Floridy Panthers.

Výpovede hráčov o veci sa aj podľa spisu rozchádzajú. Kým väčšina z nich tvrdí, že o zneužívaní nevedela, resp. sa dozvedela neskôr, Brent Sopel a Nick Boynton sa vyjadrili, že o tom podľa nich vedela celá kabína.

Takéto špekulácie poprel Slovák Tomáš Kopecký. Ten v rozhovore pre Tomáša Prokopa z Denníka Šport povedal, že o kauze až do začiatku vyšetrovania netušil.

"Áno, nevedel som o ničom, dozvedel som sa to pred niekoľkými mesiacmi, keď mi volali cez telemost právnici. Vtedy mi nepovedali ani konkrétne mená, len to, či som niečo v tej dobe postrehol. Šokovalo ma to, lebo Kyla Beacha som poriadne ani nepoznal. Bol vtedy v záložnom tíme, ktorý sa volal ‚čierne esá‘," povedal slovenský forvard. Nepotvrdil ani slová Beacha o tom, že na jeho adresu padali v kabíne štipľavé posmešky. "Nepamätám si, že by sa niečo v kabíne riešilo. Boli sme vtedy plne sústredení na play-off, niečo takéto by som určite postrehol. Odsudzujem podobné veci ako sexuálne obťažovanie, alebo rasizmus. Nemá to so športom nič spoločné a nepatrí to nielen tam, ale ani do slušnej spoločnosti.“

Kopecký dodáva, že sa mu s Blackhawks spája profesionálny prístup. Podobné spomienky má aj na Brada Aldricha: "Ku mne sa správal profesionálne. Ani som nepostrehol, že by mal k niečomu hlúpe poznámky, alebo sa čudne správal, či nedajbože niekoho sexuálne obťažoval."

Tomáš Prokop na Twitteri dodal, že sa o kauze rozprával aj s Mariánom Hossom. Ten takisto poprel, že by o kauze niečo tušil.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: