Legendárny Švajčiar zatienil aj Pidcocka, má 10. titul majstra sveta

Reprezentant Švajčiarska v horskej cyklistike Nino Schurter.
Reprezentant Švajčiarska v horskej cyklistike Nino Schurter. (Autor: Reuters)
TASR|28. aug 2022 o 17:45

V súťaži žien uspela Pauline Ferrandová-Prevotová.

LES GETS. Francúzska reprezentantka v horskej cyklistike Pauline Ferrandová-Prevotová sa stala štvrtýkrát v kariére majsterkou sveta v cross-country.

Na svetovom šampionáte v Les Gets zvíťazila pred Švajčiarkou Jolandou Neffovou, tretia skončila Američanka Haley Battenová.

Slovenka Janka Keseg Števková obsadila 55. miesto so stratou dvoch kôl na víťazku, jej krajanke Martine Krahulcovej patrila 66. priečka.

Medzi mužmi triumfoval legendárny Švajčiar Nino Schurter, ktorý získal už desiaty titul majstra sveta v disciplíne cross-country.

V nedeľňajších pretekoch zvíťazil s náskokom deviatich sekúnd pred Španielom Davidom Valerom Serranom, bronz získal Talian Luca Braidot.

Až na štvrtom mieste skončil najväčší favorit Thomas Pidcock.

Brit, ktorý nedávno vyhral aj etapu na Tour de France, absolvoval v tomto kalendárnom roku štvrté preteky v horskej cyklistike a prvýkrát nezvíťazil.

MS v horskej cyklistike - cross-country:

Muži: 1. Nino Schurter (Švaj.) 1:21:13 h, 2. David Valero Serrano (Šp.) +9 s, 3. Luca Braidot (Tal.) +29 s

Ženy: 1. Pauline Ferrandová-Prevotová (Fr.) 1:22:08 h, 2. Jolanda Neffová (Švaj.) +1:35 min, 3. Haley Battenová (USA) +2:13 min, ..., 55. Janka Keseg Števková + dve kolá, 66. Martina Krahulcová + tri kolá

Ženy do 23 rokov: 1. Line Burquierová (Fr.) 1:11:09 h, 2. Puck Pieterseová (Hol.) +43 s, 3. Sofie Pedersenová (Dán.) +59 s, ..., 50. Tereza Kurnická (SR) + kolo

Muži do 23 rokov: 1. Simone Avondetto (Tal.) 1:10:35, 2. Mathis Azzaro (Fr.) +28 s, 3. Luca Schatti (Švaj.) +57 s, ..., 77. Martin Hrtánek (SR) + kolo

Domov»Cyklistika»Legendárny Švajčiar zatienil aj Pidcocka, má 10. titul majstra sveta