Pripravuje sa na to už viac ako rok a pol. Na vrchol Everestu sa pokúsi vystúpiť prvá Slovenka

Lucia Janičová.
Lucia Janičová. (Autor: Facebook Lucia Janičová)
SITA|4. feb 2024 o 09:18

V rámci prípravy na expedíciu na Everest trénovala v Alpách.

BRATISLAVA. Prvá Slovenka sa pokúsi vystúpiť na vrchol Everestu. Lucia Janičová je slovenská horolezkyňa, ktorá sa rozhodla vyjsť na vrchol najvyššej hory sveta. Ide vôbec o prvú Slovenku, ktorá sa o tento náročný výstup pokúsi.

„Chcem sa podeliť o to, že je možné prekonať svoj strach či traumy a aj napriek nim dosiahnuť úspech vo všetkom, čo si zaumienite. Ľudia, najmä ženy, dnes odvážnejšie vykračujú v ústrety svojim cieľom a som rada, že toho môžem byť súčasťou,“ uviedla Janičová, ktorá sa na svoju cestu na Mount Everest pripravuje viac ako rok a pol.

Ako dodala, stačí nabrať odvahu na prvý krok, ktorý môže urobiť každý, pokiaľ verí vo svoje schopnosti.

Pre Janičovú je táto výzva nielen osobnou cestou za vlastné hranice, ale aj príležitosťou inšpirovať všetkých ľudí na Slovensku.

Janičová (37) pracuje pre biotechnologickú spoločnosť v Škótsku ako úspešná vedkyňa v oblasti imunológie. Pochádza z Prešova a je mamou 9-ročnej dcérky Adélky.

Lucia približne pred ôsmimi rokmi našla záľubu v lezení. Začala liezť na morských útesoch a krátkych skalných stenách.

Neskôr objavila svoju lásku k dobrodružnejšiemu lezeniu vo vyšších horách. Okrem lezenia na skalách nabrala skúsenosti v ľadolezení a zimnom mixovom lezení.

V rámci prípravy na expedíciu na Everest trénovala v Alpách, kde taktiež vystúpila na Mont Blanc (4 807 m), Mera Peak v Himalájach (6 476 m) a Aconcaguu v Andách (6 961 m).

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Pripravuje sa na to už viac ako rok a pol. Na vrchol Everestu sa pokúsi vystúpiť prvá Slovenka