Streda, 12. mája, 2021Meniny má Pankrác
(Autor: Twitter - george addo jnr)
Ivan Mriška|24. mar 2021 o 23:30

Holandsko prekvapivo prehralo v Turecku 2:4.

ANKARA, BRATISLAVA. Matthijs de Ligt hlavou prekonal tureckého brankára. Na poslednú chvíľu odvracal loptu Okay Yokuslu, no zdalo sa, že skončila za čiarou.

Holanďania okamžite kričali na rozhodcu Michaela Olivera a dožadovali sa gólu. Márne. Stav 2:0 pre Turecko sa v poslednej minúte prvého polčasu nezmenil.

„Bola lopta za čiarou? To sa nedozvieme. V zápasoch kvalifikácie na majstrovstvá sveta 2022 v Katare totiž nie je technológia bránkovej čiary ani systém VAR,“ píše holandský web sportnieuws.nl.

Akciu nájdete vo videu v čase 1:19 min

„Hráči urputne protestovali, no nepomohlo to. Rozhodca Oliver to nemal možnosť vidieť. Mohol to byť iný zápas,“ dodal web.

Favorizovaní Holanďania sa po zmene strán snažili zvýšenou aktivitou zvrátiť nepriaznivý vývoj, no prekvapivú prehru už neodvrátili. Turecko vyhralo 4:2 aj vďaka hetriku Buraka Yilmaza.

„Kvalifikácia sa iba začína. Nemôžeme plakať, bol to len prvý zápas z desiatich. Proti takýmto tímom by sme mali vyhrať, ale bol to dobrý súper. Viac bodov už stratiť nemôžeme,“ citovala stránka UEFA.com po zápase holandského trénera Franka de Boera.

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články