Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Ramsay vyberá hráčov, s ktorými nik neráta. Koho vytiahne teraz?

Róbert Lantoši (vpravo) patrí k najrýchlejším korčuliarom v slovenskej Tipsport lige. (Autor: SITA)
Juraj Berzedi|Publikované 18. jan 2019 o 13:39

Dvanásť hráčov, ktorí v lige prekvapili.

BRATISLAVA. Pred vlaňajšími majstrovstvami sveta sa hokejoví fanúšikovia chytali za hlavu, keď v slovenskej nominácii videli mená troch popradských útočníkov Dávid Buc, Patrik Svitana a Dávid Bondra.

Zobrať na šampionát troch nováčikov a navyše z klubu, ktorý hladko vypadol už vo štvrťfinále play off slovenskej ligy, si žiadalo veľkú odvahu. Možno aj štipku bláznovstva.

Podceňovaní hráči bez medzinárodných skúseností však príjemne prekvapili. "Boli naším druhým najlepším útokom," hovoril generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Spolu s trénerom Craigom Ramsaym nehľadeli na zaužívanú dogmu, že dostať sa na vrcholné podujatie zo slovenskej ligy je takmer nemožné.

Popradský útok je inšpiráciou aj pre ďalších hráčov, o ktorých v minulosti nebol v národnom tíme záujem.

A v slovenskej lige sú opäť mená, s ktorými pred sezónou nik nerátal, ale teraz majú šancu zabojovať o domáci šampionát.

Ktorí hráči z domácej súťaže sa môžu dostať do nominácie na majstrovstvá?

1. Extrémny korčuliar z Nitry

Hokejoví odborníci hovoria, že je to hráč stvorený pre moderný a priamočiary hokej.

Bol členom bronzového tímu z majstrovstiev sveta dvadsiatok v roku 2015. Po turnaji zišiel na dve sezóny z očí, pôsobil vo Švédsku.

Vlani sa vrátil na Slovensko, no v Nových Zámkoch ešte naplno nevyužil svoj potenciál. Darí sa mu to až teraz v Nitre a patrí k najproduktívnejším hráčom celej ligy.

"Ak mám povedať hráča, ktorého verejnosť pred sezónou nepoznala a má šancu dostať sa až na majstrovstvá sveta, tak prvé meno bude Róbert Lantoši," hovorí bývalý hokejista a v súčasnosti spolukomentátor RTVS Rastislav Konečný.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.