Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Mal vzácny typ rakoviny. Hokejista NHL sa po roku vyliečil

Oskar Lindblom. (Autor: AP/Derik Hamilton)
TASR|17. dec 2020 o 08:13

Na sociálnej sieti o tom informovala jeho priateľka.

NEW YORK. Švédsky hokejista Oskar Lindblom sa po viac ako roku definitívne vyliečil z rakoviny.

Dvadsaťtriročnému útočníkovi Philadelphie Flyers diagnostikovali 10. decembra 2019 vzácny typ kostného nádoru, tzv. Ewingov sarkóm.

"To bol rok! Pred 369 dňami sme sa dozvedeli, že Oskar má rakovinu a dnes sme dostali skvelú správu, že aj po druhej kontrole je definitívne vyliečený.

Búchame šampanské!!!," napísala Lindblomova priateľka Alma Lindqvistová na instragrame.

Lindblom odohral v základnej časti minulej sezóny pred tým, ako mu zistili vážnu chorobu 30 zápasov, v ktorých strelil jedenásť gólov a pridal sedem asistencií.

Jeho liečba sa od začiatku vyvíjala dobre, čo dodávalo motiváciu aj jeho tímu a tak si vybojovali účasť v prvom kole play off.

Švédsky hokejista v júni s tímom prvýkrát trénoval a Flyers ho zaradili na 31-člennú súpisku pre boje o Stanley Cup. Lindblom napokon aj dostal šancu a odohral dva zápasy v druhom kole vyraďovačky proti New Yorku Islanders, cez ktorých Philadelphia ďalej neprešla.

Lindblom vyzdvihol svojich spoluhráčov a hokejovú komunitu za podporu.

"Prežíval som ťažké obdobie, keď som sa cítil veľmi zle. Telefonáty a správy od spoluhráčov a fanúšikov mi dodávali energiu," povedal pre nhl.com Lindblom, ktorý v júli podpísal s Flyers nový trojročný kontrakt na deväť miliónov dolárov.

Súvisiace články