NHL ponúkla zápas Slovákov, Kadri útočil na Šťastného

Oh my Hockey|29. jan 2022 o 06:18

Všetky duely vyhrali hosťujúce tímy.

NEW YORK. V noci z piatka na sobotu sa v severoamerickej NHL odohralo päť duelov, do ktorých zasiahlo duo Slovákov.

Proti sebe nastúpili Martin Fehérváry a Andrej Sekera.

Z víťazstva 5:0 sa tešil prvý menovaný. Martin Fehérváry odohral 21 minút a 10 sekúnd. Trikrát bodyčekoval, raz strieľal na bránu a zablokoval jednu strelu.

Jeho náprotivok z obrany Stars, Andrej Sekera, odohral 14 minút a 21 sekúnd. Pripísal si dve mínusky, dvakrát vystrelil na bránu a zablokoval dve strely.

Kadri naďalej hviezdi

Nazem Kadri sa stal po Jonathanovi Huberdeauovi a Adamovi Foxovi tretím hráčom sezóny, ktorý pokoril métu 40 asistencií.

Stačilo mu na to 39 zápasov. Menej v histórii Colorada Avalanche a Quebecu Nordiques potrebovali len traja - Peter Forsberg (31 v sezóne 1995/96), Mikko Rantanen (32 v sezóne 2018/19) a Peter Šťastný (36 v sezónach 1981/82 a 1983/84).

Avalanche vyhrali v deviatom zápase po sebe, tentoraz si ich formu "zlízlo" Chicago.

Pod strop

Svoje legendy si pripomenuli dva kluby. Pred zápasmi putovali pod strop vyradené čísla.

New York Rangers si uctili Henrika Lundqvista. Dres s číslom 30 si na počesť švédskeho brankára už nikto v ich klube neoblečie.

Navždy medzi legendami zostane aj obranca Sergej Zubov. Rusovo číslo 56 bolo vyradené v Dallase.

NHL - základná časť - 29. január:

Pittsburgh - Detroit 2:3 sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 26. Guentzel (Malkin, Crosby), 41. Guentzel (Crosby) – 19. Givani Smith (Gagner, Veleno), 37. Zadina (M. Rasmussen, Leddy), rozh. náj. L. Raymond

Brankári: DeSmith 30/32 - Pickard 36/38

NY Rangers - Minnesota 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Góly: 9. Goodrow (Trouba, R. Strome), 18. Kreider (Trouba, Zibanejad) – 33. K. Fiala (Hartman, Jordie Benn), 34. Zuccarello (Kaprizov, Boldy), 42. F. Gaudreau (K. Fiala, Zuccarello)

Brankári: Šesťorkin 31/34 - Talbot 25/27

Chicago - Colorado 4:6 (0:0, 0:2, 4:4)

Góly: 42. Hagel (C. Murphy, D. Strome), 43. P. Kane (E. Gustafsson), 54. P. Kane (D. Strome), 59. E. Gustafsson – 22. Landeskog (Makar, Girard), 37. Compher (Jost, L. O'Connor), 42. Landeskog (Rantanen, Kadri), 43. Newhook (Kadri, Burakovsky), 58. Kadri (Rantanen), 60. Makar (Compher)

Brankári: Fleury 21/25 - Francouz 39/43

Arizona - Boston 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 19. N. Schmaltz (Gostisbehere, Keller) – 13. Haula (Pastrňák, Forbort), 34. McAvoy (B. Marchand, Pastrňák)

Brankári: Wedgewood 36/38 - Ullmark 30/31

Dallas - Washington 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)

Góly: 2. T. Wilson (Bäckström, Kuznecov), 8. Carlson (Kuznecov, Bäckström), 14. T. van Riemsdyk (McMichael, Snively), 33. McMichael (Eller, J. Schultz), 37. Bäckström (D. Orlov)

Brankári: Holtby 24/29 - Vaněček 29/29

/Andrej Sekera (Dallas) odohral 14 minút a 21 sekúnd. Pripísal si dve mínusky, dvakrát vystrelil na bránu a zablokoval dve strely/

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 21 minút a 10 sekúnd. Trikrát bodyčekoval, raz strieľal na bránu a zablokoval jednu strelu/