Aréna burácala, kráľ mal slzy na krajíčku. V New Yorku vyradili Lundqvistovo číslo

Henrik Lundqvist. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|29. jan 2022 o 06:46

Pod stropom Madison Square Garden visí číslo 30.

NEW YORK. Henrik Lundqvist a fanúšikovia v New Yorku Rangers sú nerozlučiteľnou komunitou. Potvrdilo sa to pri slávnostných chvíľach, keď pod strop putovalo jeho číslo 30.

"Chýbali ste mi," povedal na začiatok ceremoniálu fanúšikom. "Som veľmi šťastný, že som dostal príležitosť poďakovať vám."

Ľudia z tribún mu na to odvetili "My tebe ďakujeme."

"Bola to vynikajúca skúsenosť," pokračoval, "a priniesla mi veľa radosti. Vy ste v nej zohrali veľkú rolu, takže vám ďakujem."

Jeho príhovor mal asi dvanásť minút.

"Keď sa obzriem späť na svojich 15 rokov strávených tu, najviac ma tešia nie víťazstvá alebo osobné úspechy, ale puto, ktoré som cítil k New York Rangers, a oddanosť, ktorú mi na oplátku preukázali oni," povedal Lundqvist.

Stále to však skončí pri jednom pocite. Cítim veľkú vďačnosť za všetko, čo mi táto organizácia dala."

Jedenásty

Pred Lundqvistom sa rovnakej pocty na Manhattane dočkali desiati hráči a z toho dvaja brankári.

Menovite ide o Eda Giacomina (č. 1), Briana Leetcha (2), Harryho Howella (3), Roda Gilberta (7), Andyho Bathgatea, Adama Gravesa (obaja 9), Marka Messiera, Vica Hadfielda (obaja 11), Jeana Ratellea (19) a Mikea Richtera (35).

Švédsky brankár je lídrom klubu v počte zápasov (887), výhier (459), čistých kont (64) a zákrokov (23 509).

"Jazdci" si ho vybrali na drafte v roku 2000 až z 205. miesta. V klube chytal od roku 2005 do roku 2020, získal Vezinovu trofej.

Zuccarello

Slávnostný večer mal perfektné načasovanie pre Lundqvistovho veľkého kamaráta a bývalého spoluhráča Matsa Zuccarella.

Rangers hrali proti Minnesote Wild, kde práve pôsobí, preto mohol ceremoniál vidieť na vlastné oči. Pred zápasom sa zúčastnil symbolického buly.

"Keď som počul, že mu vyradia číslo, pomyslel som si, že by som tam veľmi rád bol, no ktovie, kde budem práve hrať. Napokon to vyšlo a je to pre mňa špeciálne. Je to skrátka skvelé," vyznal sa médiám.

Nórsky útočník patrí medzi najbližších priateľov švédskeho brankára. V drese New Yorku Rangers odohral necelých deväť sezón a fanúšikovia naňho nezabudli.

V následnom dueli dokonca strelil gól aj asistoval, a tak režíroval výhru Wild 3:2.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: