Ďakujem brankárom, že hasili moje chyby, smial sa Zubov. Jeho číslo 56 vyradili

Sergej Zubov a jeho číslo 56. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|29. jan 2022 o 07:09

Dallas Stars majú ďalšie vyradené číslo.

DALLAS. Číslo 56 Sergeja Zubova sa stalo šiestym vyradeným v histórii Dallasu Stars. Bývalý ruský obranca sa pripodobnil Jere Lehtinenovi (č. 26), Nealovi Brotenovi (7), Billovi Goldsworthymu (8), Billovi Mastertonovi (19) a Mikeovi Modanovi (9).

Na ľade s ním stáli viaceré legendy klubu. Jeho emotívny prejav bol o vďačnosti a hrdosti.

"Navždy budem hrdý na to, že sa môžem nazývať hráčom Dallasu Stars," povedal a začal spomínať na roky strávené v Texase.

"Veľmi sme si užívali, že spolu môžeme hrať a tráviť čas. Stali sme sa jednou veľkou rodinou, a to bola veľká časť nášho úspechu. Jednoducho som rád, že som to mohol zažiť a naozaj som si to užil."

Na slávnosti sa zúčastnili Zubovova manželka Irina a dcéra Anastasia, ako aj bývalí spoluhráči Mike Modano, Derian Hatcher, Marty Turco, Ed Belfour, Pat Verbeek, Trevor Daley a Brenden Morrow.

Zubov aj zavtipkoval: "Chcel by som sa poďakovať mojim brankárom, Martymu (Turcovi) a Eddiemu (Belfourovi), že hasili moje chyby. A že ich bolo."

Historický líder

Dnes päťdesiatjedenročný moskovský rodák odohral v Dallase dvanásť sezón. S klubom vyhral jediný Stanley Cup v histórii organizácie.

Pocty sa dočkal právom. Dodnes je historickým lídrom medzi obrancami Dallasu Stars a Minnesoty North Stars v počte gólov (111), asistencií (438), bodov (549) a odohraných zápasov za klub (839).

Do NHL pôvodne vstúpil v drese New Yorku Rangers, ktorí ho draftovali z 85. pozície v roku 1990. Tam aj vyhral svoj prvý Stanley Cup. V NHL strávil dokopy šestnásť sezón.

Hlasy spoluhráčov

Svoj pohľad na ruského zadáka ponúkli aj zúčastnené legendy klubu.

"Bol proste neuveriteľne dobrý," myslí si Marty Turco. "A k tomu bol aj nedocenený. Dnes je členom siene slávy, má číslo pod stropom a svoje meno na Stanley Cupe, to len podčiarkuje skutočnosť, že každého okolo seba robil lepším.

Nikdy som na ľade nebol tak spokojný, ako keď predo mnou stál on. Som mu za to vďačný. Keď som ho sledoval, mal som naozaj dobré miesto."

Celých dvanásť rokov bol Zubovovým spoluhráčom Mike Modano.

"Zaslúži si to," vyhlásil americký forvard. "Pre túto organizáciu urobil všetko, čo sme od neho ako od hráča požadovali. Urobil z nás veľmi dobrý tím, a to na dlhý čas. Mal na nás veľký vplyv ako človek, hráč, spoluhráč. Veľmi si to zaslúži."

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: