Martin Fehérváry.
Martin Fehérváry. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|19. okt 2023 o 06:25

Na programe NHL boli dve stretnutia.

NEW YORK. Jediným slovenským zástupcom v programe NHL v noci zo stredy na štvrtok bol obranca Martin Fehérváry.

Jeho Washington podľahol Ottawe vysoko 1:6. Ako súčasť druhého obranného páru strávil na ľade 19 minút, zaznamenal dve mínusky, dve trestné minúty, tri bloky, strelu na bránku a bodyček

Jediným strelcom Capitals bol John Carlson. Dva góly za domácich Senators strelil Josh Norris, ktorý odohral prvý zápas v prebiehajúcej sezóne.

"Senátori" začali sezónu vo veľkom štýle. V prvých štyroch stretnutiach v novom ročníku nastrieľali 19 gólov, čo je ich nový klubový rekord.

Naopak, Capitals majú po troch dueloch len dva body a v tabuľke Východnej konferencie sú poslední so skóre 4:12.

DeBrincatovi sadol Detroit

Detroit Red Wings porazili Pittsburgh Penguins pomerom 6:3. Vyhrali tretí zápas po sebe a po štyroch stretnutiach majú v tabuľke 6 bodov.

Prvý aj posledný gól "červených krídel" strelil Alex DeBrincat. V prvých štyroch dueloch za klub zaznamenal 8 kanadských bodov. Ide o maximum, ktoré pred ním v histórii organizácie zvládli iba traja hráči, naposledy ešte Paul Coffey v ročníku 1992/93.

"Máme v tíme hĺbku a môžete si všimnúť, že každý útok dokáže skórovať. Pre súperov je ťažké ubrániť všetky možnosti, ktoré proti nim máme," pochvaľuje si DeBrincat.

DeBrincat zaknihoval v zápase dva góly a tri body. V počte gólov sa mu pripodobnil spoluhráč Andrew Copp, v bodoch Dylan Larkin. Najproduktívnejším hráčom Pittsburghu bol s tromi bodmi Erik Karlsson, ktorý strelil premiérový gól v novom drese.

NHL - základná časť - 19. október:

Ottawa - Washington 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)

Góly: 5. Tarasenko (Greig, M. Joseph), 13. Norris (Batherson, Stützle), 22. Norris (Batherson), 25. Zub (Sanderson, Tarasenko), 36. Giroux (Chabot, Stützle), 52. Sanderson (Stützle, Giroux) – 19. Carlson (Ovečkin, Wilson)

Brankári: Forsberg 23/24 - Kuemper 23/29

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút, zaznamenal dve mínusky, dve trestné minúty, tri bloky, strelu na bránku a bodyček/

Detroit - Pittsburgh 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)

Góly: 13. DeBrincat (Czarnik, Gostisbehere), 26. Chiarot (Larkin, Petry), 36. Copp (Petry, Rasmussen), 38. Perron (Larkin, DeBrincat), 59. Copp, 59. DeBrincat (Larkin) – 1. Malkin (R. Smith, E. Karlsson), 44. E. Karlsson (Crosby, Graves), 54. Rust (E. Karlsson, M. Pettersson)

Brankári: Husso 30/33 - Jarry 23/27