Hokejisti Sparty podľahli britskému tímu, Pardubice neuspeli v Nemecku

Hokejisti Sheffield Steelers sa tešia po triumfe nad HC Sparta Praha v Lige majstrov. (Autor: X/Sheffield Steelers)
TASR|13. sep 2024 o 23:38

Českým klubom sa v piatok v hokejovej Lige majstrov nedarilo.

BRATISLAVA. Hokejisti HC Sparta Praha prehrali v piatkovom zápase 3. kola Ligy majstrov na ľade britského tímu Sheffield Steelers 1:5.

Hráči HC Dynamo Pardubice prehrali na ľade Eisbären Berlín 2:3 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil útočník Leonhard Pföderl.

V zostave českého tímu nastúpili aj slovenský obranca Peter Čerešňák a útočník Matej Paulovič, ale nezapísali sa do kanadského bodovania.

Hráči EC Red Bull Salzburg zvíťazili na ľade Unie Osvienčim 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 62. minúte útočník Nikolaus Kraus.

Slovenský útočník vo farbách Osvienčimu Peter Bezuška nebodoval.

Liga majstrov - 3. kolo - 13. september:

Re-Plast Unia Osvienčim - EC Red Bull Salzburg 2:3 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 1. Olsson, 40. Dziubinski - 16. Robertson, 30. Krening, 63. Kraus

Skelleftea AIK - Pelicans Lahti 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

Góly: 15. a 55. Pudas, 2. A. Johnsson, 58. Dzierkals - 44. Lindfors, 48. Hirvonen

Eisbären Berlín - HC Dynamo Pardubice 3:2 sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 12. Bergmann, 34. Tiffels, rozhodujúci nájazd Pföderl - 14. Kaut, 59. Červenka

ZSC Lions - Straubing Tigers 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Góly: 12. Andrighetto, 56. Rohrer, 59. Lehtonen - 8. Braun, 31. Leonardt

Sheffield Steelers - HC Sparta Praha 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Góly: 2. Janatuinen, 4. Juusola, 42. Leavens, 58. Cormier, 59. Vallerand - 23. Najman

Tabuľka: Hokejová Liga majstrov

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Liga majstrov»Hokejisti Sparty podľahli britskému tímu, Pardubice neuspeli v Nemecku