Logan Thompson.
Logan Thompson. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|26. mar 2024 o 06:45

V noci na utorok sa v NHL hrali dva zápasy bez slovenskej účasti.

NEW YORK. Hokejisti Vegas Golden Knights vyhrali na ľade St. Louis Blues 2:1 po predĺžení. Ďakovať za to môžu predovšetkým brankárovi Loganovi Thompsonovi.

Pochytal 31 streleckých pokusov a ako jediný naňho našiel recept Brandon Saad v 55. minúte. Stal sa druhým brankárom po Marcovi-André Fleurym, ktorý vychytal v drese Vegas dve sezóny s 20 výhrami.

Jeho najdôležitejší moment prišiel v predĺžení. Po 30 sekundách sa naňho v trestnom strieľaní rútil Bučnevič, avšak Thompson vytiahol vynikajúci zákrok lapačkou.

O víťazný gól sa postaral Marchessault.

Vancouver nevyužil šancu zaistiť si postup do play-off. Doma proti Los Angeles nezískal ani bod.

Kings ani raz neprehrávali. V 8. minúte otvoril skóre Fiala, ktorému odpovedal Lafferty. Kľúčový náskok si "králi" vypracovali v druhom dejstve vďaka Lizotteovi a Kopitarovi.

Slovinský veterán Kopitar zaknihoval aj 40. asistenciu v sezóne. Podarilo sa mu to už po 14. raz, čím sa spomedzi aktívnych hráčov môže chváliť už len Sidney Crosby.

NHL - základná časť - 26. marec:

St. Louis - Vegas 1:2pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 55. Saad (B. Schenn, Kyrou) – 6. Dorofejev (Mantha), 61. Marchessault (W. Karlsson, Theodore)

Brankári: Binnington 32/34 - Thompson 31/32

Vancouver - Los Angeles 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 13. Lafferty (Podkolzin), 58. Boeser (Q. Hughes, J. Miller) – 8. Fiala (Dubois, Arvidsson), 37. Lizotte (Spence, Kopitar), 39. Kopitar (Kempe, Byfield)

Brankári: DeSmith 16/19 - Talbot 21/23

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Brankár Vegas zažiaril v predĺžení. Spadol, ale gól nepustil