Tatarovo New Jersey vyrovnalo sériu, Černákova Tampa je na hrane vypadnutia

Radosť New Jersey Devils z gólu.
Radosť New Jersey Devils z gólu. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|25. apr 2023 o 06:51

Znova sa darilo hosťujúcim tímom.

NEW YORK. New Jersey Devils zvládli obidva zápasy v Madison Square Garden a vyrovnali sériu na 2:2. Tomáš Tatar sa raduje z víťazstva 3:1.

Pri tom nebodoval a odohral 14 minút a 17 sekúnd. Víťazný gól strelil v 49. minúte dvojbodový obranca Siegenthaler.

Toronto Maple Leafs sú po štvrtom zápase série blízko postupu. Z Tampy Bay si vezú dve cenné výhry, ktoré im darovali postupové mečbaly a v Toronte môžu spečatiť postup.

"Blesky" bez Erika Černáka zdolali v ďalšom tesnom zápase 5:4 po predĺžení. Ešte v 50. minúte pritom prehrávali 1:4, no vtedy dvomi gólmi zavelil k obratu Matthews. V predĺžení rozhodol Kerfoot.

K postupu do druhého kola sa priblížili aj Vegas Golden Knights. Opäť uspeli na ľade Winnipegu a vďaka víťazstvu 4:2 v sérii vedú 3:1.

Seattle Kraken sa stali druhým tímom v dejinách NHL, ktorý otvoril skóre v prvých štyroch zápasoch v prvom play-off v histórii. Sériu proti obhajcom Stanley Cupu z Colorada vyrovnali vďaka výhre 3:2 po predĺžení.

NHL - play-off - 25. apríl:

NY Rangers - New Jersey 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 42. Trocheck (Kreider, P. Kane) – 3. J. Hughes (Siegenthaler), 49. Siegenthaler (Hischier, Hamilton), 60. Palát (Bratt, Haula)

Brankári: Šesťorkin 20/22 - Schmid 22/23

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 7 sekúnd/

Stav série 2:2

Tampa Bay - Toronto 4:5 pp (2:0, 2:1, 0:3 - 0:1)

Góly: 10. Killorn (Kučerov, Hedman), 19. Sergačov (Kučerov, Point), 32. Stamkos (Hedman, Perbix), 39. Killorn (Hagel, Sergačov) – 25. Acciari (Holl, O'Reilly), 50. Matthews (Marner, Nylander), 53. Matthews (Nylander, Giordano), 57. Rielly (Marner, O'Reilly), 65. Kerfoot (Giordano, Nylander)

Brankári: Vasilevskij 32/37 - Samsonov 27/31

Stav série 1:3

Winnipeg - Vegas 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 6. Wheeler (Pionk, Niederreiter), 43. Dubois (Wheeler, Pionk) – 10. Howden (Stephenson), 34. Karlsson (Marchessault, Theodore), 35. Theodore (Stephenson, Kolesar), 60. Howden (Stone)

Brankári: Hellebuyck 26/29 - Brossoit 24/26

Seattle - Colorado 3:2 pp (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 4. Borgen (Larsson, Tanev), 11. Sprong (Schultz), 63. Eberle – 35. Rantanen (MacKinnon, Rodrigues), 40. Rantanen (Girard, Compher)

Brankári: Grubauer 20/22 - Georgijev 39/42

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Tatarovo New Jersey vyrovnalo sériu, Černákova Tampa je na hrane vypadnutia