Fehérváry odohral 20 minút, brankár Washingtonu predviedol perfektný výkon

Iľja Samsonov.
Iľja Samsonov. (Autor: SITA/AP)
TASR|18. nov 2021 o 07:07 (aktualizované 18. nov 2021 o 09:38)

Chicago pokračuje v skvelých výkonoch.

NEW YORK. Hokejisti Washingtonu zvíťazili v noci na štvrtok v zámorskej NHL na ľade Los Angeles 2:0 a poskočili na čelo tabuľky Metropolitnej divízie.

Oba góly hostí strelil Garnet Hathaway, druhý dal v závere do prázdnej bránky, pri oboch mu asistoval John Carlson.

Prvou hviezdou zápasu sa stal brankár Washingtonu Iľja Samsonov, ktorý zlikvidoval všetkých 34 striel domácich a dosiahol druhé čisté konto v sezóne.

Slovenský obranca Martin Fehérváry odohral za Capitals 20:17 minút, na bránku súpera vyslal štyri strely, rozdal tri bodyčeky, zblokoval dve strely a pripísal si dva plusové body.

Chicago potvrdilo zlepšenú formu a pod vedením nového trénera Dereka Kinga vyhralo štvrtý zápas za sebou. V noci zvíťazilo na ľade nováčika Seattlu 4:2.

Patrick Kane a Alex DeBrincat prispeli k triumfu Blackhawks zhodne gólom a asistenciou. Kraken sa trápi, prehral piaty duel v rade a siedmy z uplynulých ôsmich.

Nedarí sa ani Vancouveru, ktorý podľahol doma Coloradu 2:4 a pripísal si piaty neúspech za sebou. Slovák Jaroslav Halák bol na striedačke, v bránke Canucks sa predstavil Thatcher Demko, ktorý inkasoval tri góly z 29 striel.

Nazem Kadri a Mikko Rantanen sa na víťazstve hostí podieľali zhodne gólom a dvomi asistenciami.

NHL - základná časť - 18. november:

Vancouver - Colorado 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)

Góly: 29. Garland (Dickinson, Poolman), 42. Poolman (Lammikko) – 8. Rantanen (Makar, Kadri), 43. Kadri (Landeskog, Rantanen), 44. Makar (D. Toews, Kadri), 60. Landeskog (Rantanen)

Brankári: Demko - Kuemper, strely na bránku: 34:30

18.361 divákov

Seattle - Chicago 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Góly: 55. McCann (Schwartz, Geekie), 59. Gourde (Vince Dunn, Jordan Eberle) – 16. S. Jones (DeBrincat, P. Kane), 23. DeBrincat (Dach), 46. P. Kane (Kurashev, C. Murphy), 60. McCabe

Brankári: Grubauer - Fleury, strely na bránku: 33:19

17.151 divákov

Los Angeles - Washington 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 57. Hathaway (Carlson, Kuzněcov), 59. Hathaway (Carlson)

Brankári: Quick - Samsonov, strely na bránku: 34:38

14.694 divákov

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20:17 min., na bránku vyslal štyri strely, rozdal tri bodyčeky, zblokoval dve strely a pripísal si dva plusové body/

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Fehérváry odohral 20 minút, brankár Washingtonu predviedol perfektný výkon