Fehérváry nahrával na každý gól Washingtonu, Chára hral vyše 22 minút

Martin Fehérváry.
Martin Fehérváry. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. nov 2021 o 07:10 (aktualizované 17. nov 2021 o 11:30)

Sekera sa radoval z víťazstva.

NEW YORK. Hokejisti Washingtonu Capitals prehrali v zápase zámorskej NHL na ľade Anaheimu Ducks 3:2 po predĺžení.

K úspechu im nestačili ani dve asistencie slovenského obrancu Martina Fehérváryho. Toho strelu v tretej tretine najprv tečoval pred bránkou Garrett Pilon a strelil tak prvý gól v profilige. Potom si Slovák pripísal asistenciu aj na gól Toma Wilsona na 2:2. V extračase rozhodol o triumfe domácich Trevor Zegras.

Fehérváry si v šestnástom zápase ročníka pripísal štvrtý a piaty kanadský bod (2+3).

Getzlaf a jeho 1000. bod

Na úvodný gól Ducks, ktorý už v 4. minúte strelil Cam Fowler prihral kapitán Ryan Getzlaf a zaznamenal 1000. bod v kariére.

Kanadský center sa stal prvým hráčom Anaheimu a siedmym aktívnym hokejistom profiligy, ktorý dosiahol tento míľnik.

Métu 1000 bodov dosiahol Getzlaf ako 92. hráč histórie NHL, ale len 39., ktorému sa to podarilo v jednom tíme.

V 1118 zápasoch v drese Annaheimu strelil Getzlaf 280 gólov a pridal 720 asistencií.

Anaheim natiahol víťaznú sériu na osem zápasov a celkovo zaznamenal 1000. víťazstvo v klubovej histórii. Asistenciu pri Fowlerovom góle si pripísal aj Troy Terry a bodoval v 15. zápase za sebou.

"Vyhrali sme 1000. zápas v klubovej histórii, duel rozhodol nováčik a kapitán získal 1000. bod v kariére. Čo viac si môžeme priať? Neuveriteľné," povedal podľa nhl.com tréner Ducks Dallas Eakins.

Vyhral len Sekera

Dallas zvíťazil na domácom ľade nad Detroitom 5:2, slovenský obranca Andrej Sekera odohral vyše 12 minút a do štatistík si zapísal jeden plusový bod. Bol jediným slovenským hokejistom, ktorý v noci zaznamenal víťazstvo.

Víťazstvo vychytal Jake Oeetinger, ktorý pri sezónnom debute chytil 28 striel Red Wings. "Snažil som sa vykrývať priestory a byť najmä trpezlivý. Chalani v obrannej činnosti odviedli skvelú prácu," povedal Oettinger.

Dvomi gólmi a asistenciou sa blysol Jason Robertson. Duel nedohral kapitán Detroitu Dylan Larkin, ktorý v druhej tretine znížil na 2:3, ale na tretiu ho už nepustili na ľad pre COVID-19 protokol. Larkin nemohol ani odcestovať s tímom domov a ostal v Dallase.

Domáci útočník Joe Pavelski nastúpil na 1100. zápas v kariére a stal sa 29. hráčom z USA, ktorému dosiahol tento míľnik.

Nedarilo sa Islanders, ktorí prehrali už štvrtý zápas za sebou, Floride podľahli na jej ľade vysoko 1:6.

Slovenský obranca v drese tímu z New Yorku Zdeno Chára odohral vyše 22 minút a pripísal si dve mínusky.

Panthers ukončili sériu štyroch prehier, k úspechu prispel 27 zákrokmi Sergej Bobrovskij. Vyšla im najmä prvá dvadsaťminútovka, ktorú vyhrali 4:0 a vyhnali Iľju Sorokina z bránky. Ten zaznamenal 13 zásahov, od druhej tretiny ho nahradil Semjon Varlamov.

"Prvá tretina bola skvelá. Mali sme stále puk, strieľali sme a súpera sme zatlačili. Chceli sme zápas dobre začať a podarilo sa nám to," povedal jeden zo strelcov domácich Carter Verhaeghe.

Zápas po zrážke koleno na koleno so Scottom Mayfieldom v druhej tretine nedohral kapitán Floridy Aleksander Barkov.

Hayes poslal gól bratovi do neba

Výbornú formu potvrdili hráči Toronta, ktorí zdolali Nashville 3:0 a zvíťazili v deviatom z posledných desiatich duelov. Tretí shutout v sezóne zaznamenal Jack Campbell, keď vo svojom 100. zápase v kariére zastavil 24 striel hostí.

Štvrté víťazstvo za sebou si zapísali hokejisti New Yorku Rangers, keď vyhrali nad finalistom minulej sezóny Montrealom Canadiens 3:2. Rangers zdolali Canadiens jubilejný 200-krát v histórii.

Cam Atkinson rozhodol v 45. sekunde predĺženia o víťazstve Philadelphie nad Calgary 2:1. Flames viedli po góle Olivera Kylingtona, ale v prostrednej časti vyrovnal na 1:1 svojim prvým zásahom v sezóne Kevin Hayes.

Po góle poslal pozdrav do neba svojmu staršiemu bratovi, bývalému hráčovi NHL Jimmymu, ktorý v auguste nečakane zomrel vo veku 31 rokov.

"Bol to veľký gól, na ktorý nikdy nezabudnem. Zobral som si puk a venujem ho Jimmyho synovi Beauovi," povedal Hayes.

Strojcom víťazstva Buffala v Pittsburghu 2:1 bol brankár Dustin Tokarski, keď zlikvidoval 45 striel a vytvoril si kariérne maximum. Prekonal ho len Jake Guentzel, prvý bod za asistenciu v sezóne si pripísal Sidney Crosby.

Edmontonu nestačili ani dva góly najlepšieho strelca NHL Leona Draisaitla a na ľade Winnipegu prehrali 2:5. Nemecký útočník v tretej tretine v presilovke o dvoch hráčov a potom o jedného znížil v priebehu 76 sekúnd z 0:4 na 2:4, ale posledné slovo mal Kyle Connor.

Na oba góly nahral Draisaitlovi kapitán Connor McDavid a bodoval tak aj vo svojom 15. zápase v sezóne. Draisatl je najlepší strelec (17 gólov) aj najproduktívnejší hráč (33 bodov) celej NHL. Zaznamenal už siedmy dvojgólový duel v tejto sezóne.

NHL - základná časť - 17. november:

Florida - NY Islanders 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)

Góly: 7. Huberdeau (Duclair, Barkov), 15. Lomberg (Hörnqvist, Montour), 17. Verhaeghe (Bennett, Montour), 19. Hörnqvist, 34. Ekblad (Weegar), 57. Vatrano (Tippett) - 35. Palmieri (Bellows, Dobson)

Brankári: Bobrovskij - Sorokin (21. Varlamov), strely na bránku: 36:28

/Zdeno Chára (Islanders) hral 22:11 min, pripísal si dve mínusky, pripísal si tri strely a štyri hity/

14.003 divákov

NY Rangers - Montreal 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 16. Kakko (Panarin, Strome), 24. Kreider (Zibanejad), 42. Gauthier - 23. Dvorak (Gallagher, Kulak), 43. Anderson (Dvorak, Wideman)

Brankári: Šesťorkin - Primeau, strely na bránku: 34:33

15.255 divákov

Philadelphia - Calgary 2:1pp (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 25. Hayes (Ristolainen), 61. Atkinson (Couturier, Provorov) - 11. Kylington (Gaudreau, Lindholm)

Brankári: Hart - Markstrom, strely na bránku: 43:34

16.278 divákov

Pittsburgh - Buffalo 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 46. Guentzel (Rust, Crosby) - 21. Miller (Caggiula, Cozens), 29. Okposo (Girgensons, Dahlin)

Brankári: Jarry - Tokarski, strely na bránku: 46:19

16.366 divákov

Toronto - Nashville 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 8. Matthews (Nylander, Rielly), 57. Kämpf (Kaše, Kerfoot), 60. Marner (Kämpf, Matthews)

Brankári: Campbell - Saros, strely na bránku: 34:24

18.949 divákov

Minnesota - San Jose 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 26. Eriksson Ek (Fiala, Brodin) - 6. Ferraro (Couture, Meier), 20. Meier (Vlasic, Couture), 30. Karlsson (Middleton, Balcers), 50. Hertl (Barabanov, Balcers)

Brankári: Talbot - Reimer, strely na bránku: 27:21

15.367 divákov

St. Louis - Arizona 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 18. Kyrou (O'Reilly, Bučnevič), 35. Krug (O'Reilly) - 8. Capobianco (Crouse, Galchenyuk), 32. Hayton, 54. Hayton (Gostisbehere, Kessel)

Brankári: Binnington - Wedgewood, strely na bránku: 36:23

16.738 divákov

Winnipeg - Edmonton 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Góly: 3. Lowry, 27. Ehlers (Copp, Morrissey), 31. Dubois (Morrissey, Schmidt), 40. Scheifele (Stanley, DeMelo), 59. Connor (Wheeler) - 43. Draisaitl (McDavid, Nurse), 44. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid)

Brankári: Hellebuyck - Koskinen (41. Skinner), strely na bránku: 35:34

13.473 divákov

Dallas - Detroit 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Góly: 14. Suter (Faksa, Robertson), 22. Benn (Heiskanen), 28. Hintz (Lindell), 44. Robertson (Pavelski, Hakanpää), 59. Robertson (Glendening) - 30. Zadina (Gagner, Staal), 35. Larkin (Seider, Raymond)

Brankári: Oettinger - Nedeljkovic, strely na bránku: 30:30

/Andrej Sekera (Dallas) hral 12:29 min, nebodoval, pripísal si jednu plusku/

17.764 divákov

Anaheim - Washington 3:2pp (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 4. Fowler (Getzlaf, Terry), 50. Zegras (Milano, Shattenkirk), 65. Zegras (Lindholm, Henrique) – 46. Pilon (Fehérváry, Carlson), 58. Wilson (Carlson, Fehérváry)

Brankári: Gibson - Vaněček, strely na bránku: 31:30

/Martin Fehérváry (Washington) hral 19:41 min s bilanciou 0+2, pripísal si jeden plusový bod, raz vystrelil a pripísal si dva bodyčeky/

13.456 divákov

Las Vegas - Carolina 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)

Góly: 23. Howden (Hutton, Coghlan), 25. Theodore (Stone, Stephenson) - 12. DeAngelo (Nečas, Trocheck), 20. Aho (Teräväinen, Svečnikov), 42. Jarvis (Bear, Aho), 54. Trocheck (Teräväinen, Nečas)

Brankári: Lehner - Raanta, strely na bránku: 23:42

17.737 divákov

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Fehérváry nahrával na každý gól Washingtonu, Chára hral vyše 22 minút