Tatar skóroval hneď po návrate. Za Devils nastúpili až traja Slováci

Tomáš Tatar v obklopení spoluhráčov oslavuje gól proti Bostonu.
Tomáš Tatar v obklopení spoluhráčov oslavuje gól proti Bostonu. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|5. jan 2022 o 06:19

Čech Vejmelka pochytal 46 zo 48 striel.

NEW YORK. Vrátil sa po nákaze koronavírusom a hneď v prvom dueli strelil gól. Tomáš Tatar bol jediným Slovákom s bodovým zápisom v utorňajších zápasoch.

Jeho New Jersey Devils čelili Bostonu Bruins. Silnému súperovi podľahli 3:5. Tatar v 24. minúte vyrovnával na 2:2.

Trafil sa z dorážky. Asistovali mu Jack Hughes a Jesper Bratt.

Slovenský útočník odohral 14 minút a 58 sekúnd, strelil gól, pripísal si plusový bod a dokopy dvakrát ohrozil súperovho brankára.

Do zápasu v drese "diablov" naskočili hneď traja Slováci. Hral aj Marián Studenič, konkrétne 14 minút a 26 sekúnd a zablokoval jednu strelu.

V obrane nastúpil Christián Jaroš, odohral 7 minút a 48 sekúnd, na konte mal dve mínusky a dva hity.

Do zápasu Tampy Bay na ľade Columbusu nastúpil jeho bratranec Erik Černák. "Blesky" rozobrali Blue Jackets siedmimi gólmi, Košičan nebodoval.

Na ľade strávil 19 minút a 29 sekúnd, pripísal si mínusku, dve trestné minúty, dve strely na bránu, hit a zablokoval jednu strelu.

Palátova trojbodová noc

Zahviezdil jeho spoluhráč, český forvard Ondřej Palát. Spomedzi krajanov mal najlepšie štatistiky.

Duel proti "modrokabátnikom" odštartoval gólmi v piatej a desiatej minúte. Na začiatku druhej časti hry si pripísal asistenciu pri góle Braydena Pointa.

Pozoruhodný výkon ukázal aj iný Čech, brankár Karel Vejmelka. Pochytal 46 zo 48 striel Winnipegu Jets.

Arizone to však opäť na výhru nestačilo. Aktuálne najslabší tím NHL podľahol "stíhačkám" 1:3.

NHL - základná časť - 5. január:

Boston - New Jersey 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Góly: 3. Lazar, 22. O. Steen (N. Foligno, Forbort), 30. Frederic (Lazar), 55. Pastrňák (T. Hall, Haula), 60. Carlo (T. Nosek) – 21. Bastian, 24. Tatar (J. Hughes, Bratt), 48. Severson (M. McLeod)

Brankári: Ullmark 23/26 - Blackwood 29/34

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 58 sekúnd, strelil gól, dvakrát ohrozil súperovho brankára/

/Marián Studenič (New Jersey) odohral 14 minút a 26 sekúnd, zablokoval jednu strelu/

/Christián Jaroš (New Jersey) odohral 7 minút a 48 sekúnd, na konte mal dve mínusky a dva hity/

Columbus - Tampa Bay 2:7 (0:3, 2:2, 0:2)

Góly: 21. Kukan (Nyquist, A. Boqvist), 25. Nyquist (Peeke, Gavrikov) – 5. Palát (B. Point, Hedman), 10. Palát (McDonagh, B. Point), 18. Perry (Maroon, Sergačov), 22. B. Point (C. Foote, Palát), 33. Maroon (Perry, Cirelli), 41. Bellemare (Rutta), 53. Killorn (Cirelli, Stamkos)

Brankári: Korpisalo 29/36 - Vasilevskij 20/22

/Erik Černák (Tampa Bay) strávil na ľade 19 minút a 29 sekúnd, pripísal si mínusku, dve trestné minúty, dve strely na bránu, hit a zablokoval jednu strelu/

Florida - Calgary 6:2 (3:2, 1:0, 2:0)

Góly: 6. Hörnqvist (Huberdeau, Ekblad), 14. Duclair (Forsling, Montour), 19. J. Thornton (Montour, Verhaeghe), 40. Lomberg (Luostarinen, Montour), 46. Hörnqvist, 54. Lucas Carlsson (Verhaeghe, A. Lundell) – 8. J. Gaudreau (M. Tkachuk, Kylington), 11. Coleman (Backlund, Zadorov)

Brankári: Bobrovskij 47/49 - Markström 39/45

Detroit - San Jose 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)

Góly: 14. Bertuzzi (G. Lindström, Dylan Larkin), 23. P. Suter, 23. Bertuzzi (Rowney, Seider), 30. P. Suter (M. Rasmussen, Leddy), 44. Dylan Larkin (L. Raymond, G. Lindström), 46. Fabbri – 25. Weatherby (B. Burns, Viel), 42. Barabanov (Hertl, T. Meier)

Brankári: Nedeljkovic 24/26 - Reimer 20/24, Hill 5/7

Chicago - Colorado 3:4 pp (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)

Góly: 25. J. Toews (Entwistle, S. Jones), 43. DeBrincat (P. Kane, S. Jones), 43. DeBrincat (P. Kane, D. Strome) – 8. E. Johnson (Kadri), 14. Newhook (Aube-Kubel), 52. E. Johnson (Burakovsky, Kadri), 63. Makar (MacKinnon)

Brankári: Fleury 29/33 - Kuemper 28/31

Arizona - Winnipeg 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 47. Gostisbehere – 18. J. Svečnikov (Morrissey, Vesalainen), 35. Dubois (Connor, Scheifele), 60. Ehlers (Scheifele, Dillon)

Brankári: Vejmelka 46/48 - Hellebuyck 26/27

Anaheim - Philadelphia 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 4. T. Terry (H. Lindholm, Drysdale), 10. T. Terry (Drysdale, Lundeström), 38. Milano (Steel, Rakell), 60. T. Terry (Comtois) – 19. Atkinson (Farabee, Laughton)

Brankári: Gibson 28/29 - Hart 26/29

Vegas - Nashville 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Góly: 53. W. Karlsson (McNabb, Dadonov), 59. Theodore (Pietrangelo, W. Karlsson) – 23. F. Forsberg (Mikael Granlund, Ekholm), 28. Trenin (P. Myers), 47. F. Forsberg

Brankári: Thompson 23/26 - Saros 41/43