Hudáček si otvoril strelecký účet v Diname. Dal dva góly a premenil nájazd

Libor Hudáček.
Libor Hudáček. (Autor: TASR)
TASR|5. jan 2022 o 18:28 (aktualizované 5. jan 2022 o 20:06)

Bol to jeho prvý gól po návrate do KHL.

MOSKVA. Slovenský hokejista Libor Hudáček si otvoril strelecký účet v Diname Minsk.

V stredajšom zápase KHL sa dvoma gólmi podieľal na triumfe bieloruského tímu na ľade Viťaza Moskovská oblasť 4:3 po samostatných nájazdoch.

Tridsaťjedenročný útočník premenil v záverečnom rozstrele svoj nájazd v prvej sérii, autorom víťazného zásahu hostí bol Arťom Demkov.

Hudáček najprv v 25. minúte znížil na 1:2, keď prenikol po pravom krídle do útočného pásma a z priestoru kruhu na buly zacielil presne k vzdialenejšej žŕdke. Bol to jeho prvý gól po návrate do KHL, respektíve premiérový v drese Dinama Minsk.

V 46. minúte pridal za stavu 3:1 pre domácich druhý zásah po teči strely Adama Almqvista od modrej čiary. Demkov následne vynútil pre svoj tím predĺženie a v nájazdoch rozhodol.

Strelecky sa presadil zo Slovákov aj Tomáš Jurčo, ktorý pomohol gólom k domácemu víťazstvu Barysu Nur-Sultan nad Metallurgom Magnitogorsk 3:2.

V 38. minúte úspešne tečoval strelu Romana Savčenka a vyrovnal na priebežných 2:2. Pre 29-ročného útočníka to bol tretí presný zásah a desiaty bod v drese kazašského tímu.

Marek Hrivík prispel asistenciou k tesnej výhre Torpeda Nižnij Novgorod na ľade HK Soči 2:1. V ďalšom zápase zvíťazili hráči Ak Bars Kazaň na ľade Amuru Chabarovsk 2:1 po samostatných nájazdoch. Salavat Julajev Ufa si poradil doma s Dinamom Riga 6:4.

Po štvrtom góle domácich prepustil Eriks Vitols miesto v bránke hostí Slovákovi Júliusovi Hudáčkovi, ktorý dochytal zápas. V tretej tretine inkasoval dva góly.

KHL - základná časť - 5. január:

Amur Chabarovsk - Ak Bars Kazaň 1:2 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 54. Pedan - 8. Paňukov, rozh. nájazd Kampfer

Traktor Čeľabinsk - Lokomotiv Jaroslavľ 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 14. Pulkkinen, 21. Hyka, 49. Stas, 61. Sedlák – 31. Anisimov, 43. Boucher, 59. Anisimov

Sibir Novosibirsk - Spartak Moskva 1:2 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 56. Golubov - 39. Višnevskij, rozh. nájazd Heed

Salavat Julajev Ufa - Dinamo Riga 6:4 (2:2, 2:0, 2:2)

Góly: 12. a 21. Larsen, 25. a 50. Alalykin, 2. Hartikainen, 51. Tichonov - 57. a 58. Poirier, 19. Jeļisejevs, 20. Zile

/Július Hudáček (Riga) chytal od 25. min, inkasoval dva góly/

CSKA Moskva - Neftechimik Nižnekamsk 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 43. Grigorenko, 65. Wallmark - 39. Leščenko

Barys Nur-Sultan - Metallurg Magnitogorsk 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Góly: 33. Morrow, 38. JURČO, 54. Starčenko - 11. Čibisov, 36. Leipsic

HK Soči - Torpedo Nižnij Novgorod 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 2. Petkov - 22. Žafiarov, 34. Žafiarov (HRIVÍK)

Viťaz Moskovská oblasť - Dinamo Minsk 3:4 pp a sn (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 2. Arkalov, 12. Kemiläinen, 34. Ojamäki - 25. a 46. L. HUDÁČEK, 48. Demkov, rozh. nájazd Demkov

Jokerit Helsinki - Dinamo Moskva 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Góly: 2. Schroeder, 9. O'Neill, 33. Anttila, 52. Hännikäinen, 58. Björninen - 36. Lindber

Tabuľka

Domov»Hokej»KHL»Hudáček si otvoril strelecký účet v Diname. Dal dva góly a premenil nájazd