Ovečkin prekonal Jágra, je najlepším európskym strelcom. Chára mal asistenciu

Alexander Ovečkin.
Alexander Ovečkin. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|16. mar 2022 o 06:28

NHL bola svedkom bratského súboja.

NEW YORK. Zdeno Chára prispel asistenciou k bodu jeho New Yorku Islanders z ľadu Washingtonu Capitals. V 25. minúte prihrával na prvý gól svojho tímu.

Islanders padli až po predĺžení. Prehrali 3:4. Chára odohral 19 minút a 41 sekúnd, pripísal si plusový bod a tri strely na bránu.

V súperovom drese nastúpil obranca Martin Fehérváry. Bol druhým najvyťažovanejším hráčom Caps - odohral 22 minút a 37 sekúnd, zapísal si štyri bodyčeky a tri bloky.

Debut v drese Dallasu Stars si na konto pripísal Marián Studenič. Rodák zo Záhoria však okúsil prehru, Torontu Maple Leafs podľahli 0:4.

Posledným Slovákom v akcii bol Tomáš Tatar. Jeho New Jersey podľahlo Vancouveru 3:6. Tatar strávil na ľade 13 minút a 30 sekúnd, pripísal si dve mínusky, dve strely na bránu a dva bodyčeky.

Nový najlepší Európan

Gólom číslo 767 sa Alexander Ovečkin definitívne presunul na tretie miesto v historickej tabuľke najlepších strelcov v histórii NHL.

Prekonal Jaromíra Jágra. Českú legendu vystriedal na poste najlepšieho európskeho strelca.

Jeho gól proti New Yorku Islanders s ním na ľade oslávilo celé mužstvo. Priamym svedkom zásahu bol Martin Fehérváry, ktorý v tej chvíli čakal na modrej čiare na prípadnú prihrávku.

"Zavrel som oči a vystrelil. Kuzy vyhral buly a poslal mi to presne na hokejku. Bolo pekné prekonať ďalšieho dobrého kamaráta Varlamova," opísal Rus pamätný moment.

K tomu, aby sa dostal na druhú priečku a vyrovnal zápis Gordieho Howea, potrebuje streliť ešte 34 gólov. Na Gretzkého rekord stráca 127 zásahov.

Dva góly za osem sekúnd

Cole Caufield skóroval dva razy za osem sekúnd. Stal sa druhým najrýchlejším nováčikom v histórii NHL, rýchlejšie dva zásahy strelil iba Deron Quint v roku 1995 za Winnipeg.

Montrealu to však nestačilo. Arizone podľahli Canadiens pomerom 3:6. Coyotes vyhrali šiesty z posledných piatich zápasov.

V bráne Toronta Maple Leafs si prvý štart v kariére pripísal brankár Erik Kallgren. Vynuloval Dallas a 35 zákrokmi sa pričinil o víťazstvo 4:0.

"Chcel som to vnímať ako normálny zápas. Skrátka nad vecami príliš nepremýšľať," priznal svoju taktiku.

Stretnutie bolo špeciálne pre rodinu Robertsonových. Po prvýkrát proti sebe v NHL nastúpili bratia Jason z Dallasu a Nick z Toronta.

Chris Kreider zaknihoval pri víťazstve New Yorku Rangers nad Anaheimom 400. bod v kariére.

Nick Foligno z Bostonu odohral proti Chicagu tisíci zápas v NHL. Bývalý kapitán Columbusu ho oslávil výhrou.

NHL - základná časť - 16. marec:

Montreal - Arizona 3:6 (1:4, 2:1, 0:1)

Góly: 14. Dauphin (Petry, M. Perreault), 39. Caufield (Ch. Wideman, Armia), 39. Caufield (Armia, Petry) – 2. Hayton (L. Eriksson), 4. Strälman (Riley Nash, Kessel), 19. N. Ritchie (Galchenyuk, Maccelli), 20. Crouse, 38. Keller (Gostisbehere, Crouse), 56. N. Schmaltz (Keller)

Brankári: Montembeault 3/7, Primeau 10/11 - Vejmelka 36/39

NY Rangers - Anahein 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 5. Brodzinski (Chytil, B. Schneider), 24. Zibanejad (A. Fox, Panarin), 54. Kreider (A. Fox, Panarin), 61. A. Fox (Panarin, Zibanejad) – 15. Comtois, 25. Fowler (Henrique), 51. D. Grant (O'Regan)

Brankári: Georgijev 20/23 - Gibson 34/38

Toronto - Dallas 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Góly: 8. R. Sandin (Marner, Tavares), 12. Tavares (W. Nylander, Liljegren), 41. O. Kaše (Rielly, Marner), 59. Michejev (Rielly)

Brankári: Kallgren 35/35 - Oettinger 36/39

/Marián Studenič (Dallas) debutoval v drese Stars. Odohral 12 minút a 11 sekúnd, raz vystrelil, pripísal si bodyček aj blok/

Washington 4:3 NY Islanders sn (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 13. Mantha (Kuznecov, Sheary), 51. Jonsson Fjällby (D. Orlov), 56. Ovečkin (Kuznecov), rozh. náj. Mantha – 25. Nelson (Chára, Dobson), 38. Palmieri (Bailey, Pageau), 59. A. Lee (Dobson, Nelson)

Brankári: Vaněček 29/32 - Varlamov 29/32

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 22 minút a 37 sekúnd, zapísal si štyri bodyčeky a tri bloky/

/Zdeno Chára (NY Islanders) odohral 19 minút a 41 sekúnd, asistoval, pripísal si plusový bod a tri strely na bránu/

Nashville - Pittsburgh 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 20. Ekholm (F. Forsberg, Duchene), 36. Jeannot (Josi, Sissons), 38. Tolvanen (Josi), 59. Trenin (Sissons, Josi) – 34. Guentzel (Letang, Crosby)

Brankári: Saros 35/36 - DeSmith 21/24

Winnipeg - Vegas 7:3 (2:0, 3:1, 2:2)

Góly: 19. Wheeler (P. Stastny, Scheifele), 19. Connor (Dubois, Stanley), 30. Ehlers, 32. Stanley, 39. Scheifele (Connor, Morrissey), 51. Morrissey (Connor, Wheeler), 54. Lowry (N. Schmidt) – 27. N. Roy (Whitecloud, W. Carrier), 45. Pietrangelo (Patrick, Coghlan), 50. Amadio (Leschyshyn)

Brankári: Hellebuyck 35/38 - Brossoit 9/13, Thompson 7/10

Chicago - Boston 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 50. Hagel (S. Jones, McCabe) – 45. Bergeron (B. Marchand, T. Hall), 62. Grzelcyk (T. Hall, Pastrňák)

Brankári: Fleury 46/48 - Ullmark 19/20

Edmonton - Detroit 7:5 (4:1, 0:1, 3:3)

Góly: 2. Devin Shore (D. Ryan, Broberg), 4. McDavid (Keith), 5. Hyman (Draisaitl, Nurse), 19. Yamamoto (McDavid, Barrie), 45. E. Kane (Yamamoto, Bouchard), 55. Foegele (J. Archibald, Keith), 59. E. Kane (Draisaitl, Ceci) – 9. M. Staal (Seider, Hirose), 39. Gagner, 43. Zadina (Hirose, Leddy), 43. M. Staal (Gagner, Erne), 47. L. Raymond (Dylan Larkin)

Brankári: Koskinen 30/35 - Greiss 3/6, Nedeljkovic 22/25

Vancouver - New Jersey 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)

Góly: 4. B. Hunt (J. T. Miller, Pearson), 11. Höglander (Horvat, Boeser), 29. Horvat, 29. Pearson (T. Myers, J. T. Miller), 42. Horvat (Q. Hughes, J. T. Miller), 53. Lammikko (L. Schenn, Motte) – 18. Graves (Šarangovič), 25. J. Hughes (Bratt), 32. Bastian (Šarangovič, J. Hughes)

Brankári: Demko 32/35 - Daws 17/21, Gillies 8/10

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 13 minút a 30 sekúnd, pripísal si dve mínusky, dve strely na bránu a dva bodyčeky/

Los Angeles - Colorado 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 7. Ničuškin (Rantanen, MacKinnon), 40. Compher (Makar, Ničuškin), 46. Rantanen (Burakovsky)

Brankári: Quick 24/27 - Kuemper 23/23

San Jose - Florida 2:3 pp (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 9. Couture (Hertl, T. Meier), 14. Meloche (Hertl, M.-É. Vlasic) – 12. Huberdeau, 44. Vatrano (Acciari), 62. Vatrano (Forsling, S. Reinhart)

Brankári: Reimer 31/34 - Knight 24/26

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Ovečkin prekonal Jágra, je najlepším európskym strelcom. Chára mal asistenciu