Kelemen aj v piatom zápase naprázdno. Thompson strelil jubilejný gól

Miloš Kelemen (vľavo) a Valerij Ničuškin v súboji (vpravo) v zápase Arizony s Coloradom. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|25. mar 2023 o 06:45

V NHL hrali Tatar a Kelemen.

NEW YORK. Tomáš Tatar v noci odohral ďalší zápas za New Jersey. Zahral si len 12 minút a 17 sekúnd, počas ktorých nebodoval. Pripísal si jednu strelu a jeden hit.

Devils aj napriek dvom gólom Jacka Hughesa v tretej tretine nezavŕšili obrat a proti Buffalu podľahli 4:5. Na potvrdenie postupu do play off si tak ešte budú musieť počkať.

V drese Buffala sa gólovo presadil Tage Thompson, pre ktorého to bol stý presný zásah v kariére. Center má počas sezóny na konte už 89 bodov v 71 stretnutiach a je na desiatom mieste produktivity NHL.

Miloš Kelemen má za sebou svoj piaty štart v NHL. Ani tentokrát ale neprišiel bod. Slovák odohral proti Coloradu necelých osem minút, počas ktorých bol raz vylúčený za hákovanie a uštedril dva hity.

Jeho Arizona podľahla obhajcom Stanley Cupu 1:3. Hlavnú zásluhu na tom mali trojbodoví Cale Makar a Nathan MacKinnon.

MacKinnon bodoval už v jedenástom zápase v rade. Bol to pre neho už desiaty zápas s troma bodmi v sezóne.

NHL - základná časť, 24. marec:

Columbus - NY Islanders 5:4pp (0:1, 4:1, 0:2 - 1:0)

Góly: 25. J. Gaudreau (Roslovic, Jenner), 29. L. Foudy (Roslovic), 38. K. Johnson, 38. E. Robinson (Bemström, McKown), 61. Jenner (A. Boqvist, J. Gaudreau) – 14. Parise (Fasching), 26. Nelson (Palmieri), 44. Palmieri (Pelech, Mayfield), 48. Nelson (Horvat, Dobson)

Brankári: Hutchinson 34/38 - Sorokin 22/27

Buffalo - New Jersey 5:4 (3:2, 2:0, 0:2)

Góly: 7. Cozens (Quinn, Peterka), 8. Ta. Thompson (Tuch), 11. Quinn (Cozens, Peterka), 25. Tuch (J. Skinner, Krebs), 37. Tuch (Dahlin, V. Olofsson) – 10. Šarangovič (M. McLeod, Severson), 19. Bahl (J. Hughes, Haula), 46. J. Hughes (Bratt, Bahl), 50. J. Hughes (Hischier, Hamilton)

Brankári: Luukkonen 27/31 - Schmid 4/7, Vaneček 17/19

/Tomáš Tatar (New Jersey) nebodoval, raz vystrelil na bránu a pripísal si jeden hit, odohral 12 minút a 17 sekúnd/

Colorado - Arizona 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 13. MacKinnon (Makar, Ničuškin), 47. Makar (MacKinnon, Ničuškin), 52. Compher (Makar, MacKinnon) – 19. Keller (Schmaltz, Moser)

Brankári: Georgijev 17/18 - Vejmelka 27/30

/Miloš Kelemen (Arizona) nebodoval, pripísal si dve trestné minúty a dva hity, odohral 7 minút a 56 sekúnd/

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Kelemen aj v piatom zápase naprázdno. Thompson strelil jubilejný gól