Šimon Nemec v drese New Jersey Devils.
Šimon Nemec v drese New Jersey Devils. (Autor: X / New Jersey Devils)
Oh my Hockey, TASR|2. mar 2024 o 06:58 (aktualizované 2. mar 2024 o 08:16)

Šimon Nemec nebodoval v treťom zápase v rade.

NEW YORK. Kolotoč NHL pokračoval túto noc tromi zápasmi, zo Slovákov bol v akcii len Šimon Nemec. Pri prehre 3:4 proti Anaheim Ducks bol s časom 15:44 iba štvrtým najvyťaženejším obrancom New Jersey.

Hoci sa jeho čas na ľade sa oproti minulému zápasu mierne zvýšil, spomedzi jeho doterajších 39 zápasov NHL to bol jeho tretí najnižší ice-time. Objavil sa aj pri hre špeciálnych formácií, v oslabení odohral 62 sekúnd a v presilovke 24 sekúnd.

Do zápasových štatistík si pripísal 2 bloky, keď v prvej tretine zblokoval strelecký pokus Radka Gudasa a v druhej tretine strelu Pavla Mintyukova.

Okrem toho zaznamenal aj 5 streleckých pokusov, z ktorých na bránu prešli dve. Jedna strela mierila mimo a ďalšie dve mu zblokoval súper.

Hrdinom zápasu bol český brankár Lukáš Dostál, ktorý kryl až 52 striel a v samotnom závere duelu zastavil trestné strieľanie Jacka Hughesa.

Český brankár bol po zápase vyhlásený za prvú hviezdu duelu.

Frank Vatrano strelil svoj 50. gól v drese Anaheim Ducks. Potreboval naň 141 zápasov, v klubovej histórii to rýchlejšie stihli len štyria hráči - Teemu Selänne (86 zápasov), Paul Kariya (106), Bobby Ryan (119) a Petr Sýkora (135).

Arizona ukončila negatívnu sériu

O prekvapenie sa postarali hráči Arizona Coyotes. V zápase proti Ottawe Senators vyhrali 5:3, čím ukončili svoju 14-zápasovú šnúru prehier.

Najväčší podiel na výhre ,,kojotov" mal Fín Matias Maccelli, ktorý strelil gól a pri ďalších dvoch asistoval.

Drake Batherson z Ottawy skóroval vo štvrtom zápase po sebe, čo je jeho druhá najdlhšia gólová šnúra v kariére.

Pri výhre Washingtonu nad Philadelphiou v pomere 5:2 chýbal v zostave domácich slovenský obranca Martin Fehérváry, ktorý od 18. februára absentuje kvôli zraneniu v dolnej časti tela.

+14

Prvou hviezdou zápasu bol trojbodový Dylan Strome, Alexander Ovečkin strelil svoj 839. gól a pomaly sa približuje k 894 gólom Waynea Gretzkyho.

NHL - základná časť - 2. marec:

Ottawa - Arizona 3:5 (1:3, 2:0, 0:2)

Góly: 19. Tarasenko (Chychrun, Pinto), 34. Batherson (Bernard-Docker, Stützle), 36. Pinto (Tarasenko, Stützle) – 8. Carcone, 13. Moser (Guenther, Carcone), 16. Schmaltz (Maccelli, Durzi), 45. Guenther (Schmaltz, Maccelli), 59. Maccelli (Hayton, Moser)

Brankári: Forsberg 25/30 - Vejmelka 34/37

Washington - Philadelphia 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)

Góly: 25. Ovečkin (Wilson, Lapierre), 30. Milano (Pacioretty, D. Strome), 38. Carlson (Lapierre, Sandin), 47. Mantha (D. Strome, Wilson), 56. D. Strome (Pacioretty, Edmundson) – 2. Brink (Frost, Tippett), 19. Tippett (Zamula, Frost)

/Martin Fehérváry (Washington) nehral kvôli zraneniu v dolnej časti tela/

Brankári: Lindgren 22/24 - Ersson 16/21

Anaheim - New Jersey 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Góly: 4. Vatrano (McTavish), 19. Henrique (Killorn), 34. Max Jones (Lindström, LaCombe), 38. Vatrano (Terry, Gudas) – 18. Meier (J. Hughes, Toffoli), 36. J. Hughes (L. Hughes, Bratt), 58. Toffoli (L. Hughes, J. Hughes)

Brankári: Dostál 52/55 - Daws 10/14 a Schmid 9/9

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 15 minút a 44 sekúnd, zaknihoval dve strely a dva bloky/

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Trápenie Arizony sa skončilo, Nemec nebodoval. Hrdinom noci sa stal český brankár