Čo zápas, to rekord. Nemec prekonal Burnsa, je najlepším juniorom v dejinách

Šimon Nemec v drese New Jersey Devils.
Šimon Nemec v drese New Jersey Devils. (Autor: Twitter New Jersey Devils)
Oh my Hockey|16. apr 2023 o 07:38

Bodoval aj Miloš Kelemen.

NEW YORK. Šimon Nemec strelil v AHL ďalší gól. Tentoraz prispel k výhre Uticy 5:4 po predĺžení nad Syracuse Crunch.

Ide o jeho dvanásty presný zásah v sezóne. Vďaka nemu sa osamostatnil na prvom mieste historickej štatistiky v počte gólov obrancu do 20 rokov v AHL. Doterajší rekord 11 gólov držali Marek Malík a Brent Burns.

Nemec udrel v tretej tretine. Zorientoval sa v útočnom pásme a v 57. minúte prekonal súperovho brankára strelou cez skrumáž tiel.

Druhým bodujúcim Slovákom v nočnom programe AHL sa stal Miloš Kelemen. Asistoval pri prehre Tucsonu 2:4.

Forvard Martin Chromiak zaknihoval mínusku pri prehre 1:4 proti Hendersonu. Druhý duel v AHL odohral Adam Sýkora, zakončil ho s jedným streleckým pokusom. Vysokú streleckú aktivitu nepretavil na gól Studenič, Kňažko zaznamenal dve mínusky.

Tabuľka AHL

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Čo zápas, to rekord. Nemec prekonal Burnsa, je najlepším juniorom v dejinách