Ovečkin prekonal Gordieho Howea, Fehérváry bol pri výhre Washingtonu

Radosť hráčov Washingtonu Capitals.
Radosť hráčov Washingtonu Capitals. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|28. nov 2021 o 23:11 (aktualizované 29. nov 2021 o 06:55)

Halákovi nestačilo ani 39 zákrokov.

NEW YORK. Hokejisti Washingtonu Capitals v zostave so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym triumfovali v zámorskej NHL na ľade Caroliny Hurricanes 4:2.

Z výhry sa tešil aj útočník Tomáš Tatar, jeho New Jersey zdolalo doma Philadelphiu 5:2. Brankár Jaroslav Halák predviedol 39 zákrokov, no Vancouver prehral v Bostone tesne 2:3.

Washington si pripísal tretie víťazstvo za sebou a je na čele súťaže. O triumfe nad Carolinou rozhodol v 58. minúte gólom pri presilovej hre Dmitrij Orlov.

Otvárací gól zaznamenal Alexander Ovečkin. Bol to už jeho 128. otvárací zásah v kariére. Prekonal tým Gordieho Howea na treťom mieste historického rebríčka.

Svoj prvý zásah v profilige zaznamenal bieloruský útočník Aljaksej Protas. Do prázdnej bránky poistil triumf John Carlson.

Fehérváry strávil na ľade 19:24 min, v tretej tretine si odsedel dvojminútový trest za hákovanie Sebastiana Aha a domáci dve sekundy po jeho návrate na ľad vyrovnali na 2:2.

Tréner Washingtonu Peter Laviolette bol po zápase spokojný s jeho úrovňou, pre nhl.com uviedol: "Nemal hluché miesta, bol to skutočne duel dvoch kvalitných konkurentov."

Halák stále čaká na prvú výhru

Hráči New Jersey pripravili Philadelphii už šiestu prehru za sebou, dvoma gólmi a dvoma asistenciami sa pod to podpísal švédsky útočník Andreas Johnsson.

Jesper Bratt si pripísal gól a dve asistencie. Tatar odohral v tretej formácii domácich 13 minút, mal tri strely na bránku. Jeho krajan Christián Jaroš je naďalej zranený.

Halák sa predstavil v Bostone v dueli proti svojmu bývalému klubu a na body nestačilo ani jeho 39 úspešných zákrokov.

Canucks viedli po dvoch tretinách 2:1, ale Brad Marchand v 49. minúte vyrovnal a potom prihral aj na víťazný zásah Davida Pastrňáka tri a pol minúty pred koncom.

Tridsaťšesťročný Halák tak stále čaká na prvé víťazstvo v drese Vancouveru (0-4-1).

Toronto vyrovnalo klubový rekord

Obranca Erik Černák pre zranenie naďalej absentuje v zostave Tampy Bay, ktorá na ľade Minnesoty prehrala 2:4. Ryan Hartman skóroval za domácich v treťom zápase za sebou.

Švajčiarsky útočník Timo Meier zariadil dvoma gólmi víťazstvo San Jose na ľade Chicaga 2:0.

Čisté konto s poradovým číslom 25 v profikariére zaznamenal brankár hostí James Reimer, prvé po 22 mesiacoch. Zneškodnil 29 striel súpera.

Toronto uspelo na štadióne Anaheimu 5:1 a siedmou výhrou na ľade súpera za sebou vyrovnalo klubový rekord.

Predtým sa to kanadskému tímu podarilo aj v sezónach 1940/41, 1960/61 a 2002/03.

NHL - základná časť - 29. november:

Carolina - Washington 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Góly: 47. Kotkaniemi (Martinook, DeAngelo), 54. Niederreiter (Nečas, Pesce) - 32. Ovečkin (Orlov, T. Wilson), 33. Protas (Carlson), 58. Orlov (Wilson, Carlson), 59. Carlson

Brankári: Andersen - Samsonov, strely na bránku: 32:25

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19:24 min, nebodoval, pripísal si dva bodyčeky/

Minnesota - Tampa Bay 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Góly: 12. Bjugstad (Sturm), 17. Rask (Gaudreau, Fiala), 50. Hartman (Kaprizov, Pitlick), 60. Foligno - 12. Perry (Bellemare, Sergačov), 30. Killorn (Stamkos)

Brankári: Talbot - Vasilevskij, strely na bránku: 37:30

/Erik Černák (Tampa) nehral pre zranenie hornej časti tela/

New Jersey - Philadelphia 5:2 (1:1, 1:0, 3:2)

Góly: 6. D. Hamilton (A. Johnsson, Bratt), 22. A. Johnsson (Bratt, Mercer), 52. Bratt (A. Johnsson), 55. Bastian (D. Hamilton, M. McLeod), 58. A. Johnsson (Mercer) - 18. Laughton (Provorov, Couturier), 44. Farabee (Laughton)

Brankári: Blackwood - Jones, strely na bránku: 35:25

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 13:08 min, trikrát vystrelil na bránku, rozdal jeden bodyček, raz stratil a raz získal puk/

/Chrisrián Jaroš (New Jersey) nehral pre zranenie ruky/

Chicago - San Jose 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 34. T. Meier (Balcers, Couture), 59. T. Meier (Couture)

Brankári: Fleury - Reimer, strely na bránku: 29:2

Boston - Vancouver 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Góly: 6. Blidh, 49. B. Marchand (N. Foligno, Bergeron), 57. Pastrňák (B. Marchand, Bergeron) - 4. Pearson (Boeser, Höglander), 33. Garland

Brankári: Ullmark - Halák, strely na bránku: 43:38

/Jaroslav Halák (Vancouver odchytal celý zápas, kryl 39 zo 42 striel, úspešnosť 92,9 percenta/

Anaheim - Toronto 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)

Góly: 48. H. Lindholm (Getzlaf) - 28. Matthews (Brodie, Bunting), 32. Bunting (Marner, Muzzin), 41. Kerfoot (W. Nylander), 57. W. Nylander (Kerfoot, Tavares), 58. Simmonds (Engvall)

Brankári: Gibson - Campbell, strely na bránku: 39:31

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Ovečkin prekonal Gordieho Howea, Fehérváry bol pri výhre Washingtonu