Marián Studenič (Dallas Stars). (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|21. mar 2022 o 01:11 (aktualizované 21. mar 2022 o 10:11)

V akcii boli aj ďalší traja slovenskí hokejisti.

WASHINGTON. Po týždni to konečne prišlo. Slovenský útočník Marián Studenič prvýkrát bodoval v drese Dallasu Stars.

V 3. minúte si pripísal asistenciu pri góle Alexandra Radulova a nasmeroval svoj tím s krajanom Andrejom Sekerom k víťazstvu nad Washingtonom 3:2.

Studenič urobil dôležitú robotu, keď pre Stars získal pásmo. Prihrávkou na modrú našiel obrancu Esu Lindella a pred bránou už úradoval skúsený Rus.

Studeniča pochválil aj tréner

Slovák síce do nového klubu zamieril ešte 24. februára, no najprv hral zápasy za farmársky Texas v AHL. Tam však bodoval v troch zápasoch po sebe a pred týždňom ho povolali do prvého tímu. V prvých troch zápasoch nebodoval.

"Zapôsobil zatiaľ v každom zápase," pochválil 23-ročného slovenského krídelníka kouč Rick Bowness pre periodikum The Dallas Morning News: "Je to naozaj dobrý korčuliar. Keď dostane puk je pokojný a snaží sa tvoriť hru."

" V šatni ocenili Studeniča za jeho výkon po zápase aj spoluhráči, zavesili mu na krk symbolicky veľkú reťaz a pripravili mu ovácie. "Vďaka vám sa tu cítim ako doma a som šťastný, že som tu," poďakoval sa im slovenský útočník.

Rodák z Holíča si vyslúžil od nových spoluhráčov aj prezývku - Tornado.

Ovečkin vyrovnal Gretzkého

Studeničov spoluhráč Andrej Sekera odohral 13 minút a 22 sekúnd, nebodoval, raz vystrelil na bránu, pripísal si jeden "hit" a zblokoval dve strely súpera.

V drese Capitals nastúpil Martin Fehérváry. Na ľade strávil 19 minút a 20 sekúnd, nebodoval, zapísal si dve trestné minúty, strelu na bránu a bodyček.

Washington prehral v riadnom naposledy 28. februára, Jevgenij Kuznecov bodoval v deviatom dueli za sebou, čo je jeho maximum v kariére.

Jeho krajan Alexander Ovečkin raz skóroval a vďaka tomu dosiahol dvanástu 40-gólovú sezónu v kariére, čím vyrovnal rekord NHL v podaní Waynea Gretzkého.

Georgijev mal 44 úspešných zákrokov

New York Rangers zdolali Carolinu Hurricanes 2:0, skóre otvoril v 36. minúte Chris Kreider svojím 41. gólom v sezóne. Bola to len ôsma strela Rangers v zápase, hráči Hurricanes mali v tom čase na konte až 28 pokusov na bránu.

Druhý gól padol do prázdnej brány. Presadil sa Frank Vatrano, ktorý tím posilnil len tento týždeň po prestupe z Floridy. Bol to jeho prvý gól za Rangers.

Za víťazstvo vďačia ich brankárovi. Tentokrát to nebol Šesťorkin, ale Alexandar Georgijev. Chytil všetkých 44 striel favorizované súpera.

"Je to skvelý pocit. Už dlho som nehral takýto zápas, v ktorom nepadalo veľa gólov a ktorý bol napínavý až do konca. Snažil som sa užiť si to," uviedol.

Hokejisti Caroliny predtým doma bodovali v štrnástich domácich zápasoch za sebou, jeden ich delil od vyrovnania klubového rekordu.

Zdeno Chára odohral 18 minút a 23 sekúnd pri prehre New Yorku Islanders na ľade Philadelphie 1:2. Nebodoval, pripísal si dve trestné minúty, dve strely na bránu, hit a zblokoval jeden pokus súpera.

Jaroslav Halák nezasiahol do zápasu proti Buffalu, v ktorom mal pôvodne chytať namiesto Thatchera Demka. Odchytal totiž poslednú tretinu sobotňajšieho duelu, ktorý Demkovi nevyšiel. "Kosatky" prehrali 2:3 po predĺžení.

NHL - základná časť - 21. marec:

Philadelphia - New York Islanders 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Góly: 25. K. Hayes (Konecny, Farabee), 35. K. Hayes (Farabee, Konecny) - 13. Cizikas

Brankári: Hart 26/27 - Sorokin 35/37

/Zdeno Chára (NY Islanders) odohral 18 minút a 23 sekúnd, nebodoval, pripísal si dve trestné minúty, dve strely na bránu, hit a blok/

Washington - Dallas 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Góly: 25. Ovečkin (Carlson, Kuzněcov), 49. Orlov (Wilson) - 3. Radulov (Lindell, Studenič), 18. Hintz (J. Robertson, Pavelski), 31. Hintz (Pavelski, Seguin)

Brankári: Vaneček 20/23 - Oettinger 36/38

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút a 20 sekúnd, nebodoval, zapísal si dve trestné minúty, strelu na bránu a hit/

/Marián Studenič (Dallas) odohral 8:56 min s bilanciou 0+1, pripísal si plusový bod/

/Andrej Sekera (Dallas) odohral 13:22 min, nebodoval, raz vystrelil na bránu, pripísal si jeden hit, zblokoval dve strely súpera/

Carolina - New York Rangers 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 36. Kreider (Trouba, Lafreniere), 60. Vatrano (Zibanejad)

Brankári: Andersen 16/17 - Georgijev 44/44

San Jose - Arizona 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Góly: 1. Bonino (Cogliano, Gregor), 56. T. Meier (Barabanov, Jaycob Megna), 57. Gregor (Couture), 60. Balcers - 38. Kessel (Crouse, Dineen), 56. Crouse (Kessel, Gostisbehere)

Brankári: Reimer 23/25 - Vejmelka 25/28

Chicago - Winnipeg 4:6 (0:1, 2:4, 2:1)

Góly: 22. J. Toews (T. Raddysh, D. Kubalík), 22. D. Strome (P. Kane, DeBrincat), 44. T. Raddysh (P. Kane, D. Strome), 53. Kurashev (Lafferty, S. Jones) - 10. Ehlers (Connor, N. Schmidt), 23. Harkins (DeMelo, Copp), 32. Harkins (Copp, J. Svečnikov), 38. Connor (Scheifele, Wheeler), 40. Morrissey (Scheifele, Connor), 59. Wheeler (Connor)

Brankári: Fleury 26/31 - Hellebuyck 32/36

Vancouver - Buffalo 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 23. J. T. Miller (Garland, L. Schenn), 34. Horvat (J. T. Miller, Q. Hughes) – 2. Mittelstadt (V. Olofsson, C. Miller), 24. J. Skinner (Dahlin, Mittelstadt), 61. Dahlin (Tuch, Tage Thompson)

Brankári: Demko 26/29 - Anderson 30/32