Posunul sa v historických tabuľkách. Dahlin strelil 50. gól za Buffalo

Rasmus Dahlin.
Rasmus Dahlin. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|20. nov 2023 o 06:20

V štyroch zápasoch NHL Slováci nehrali.

NEW YORK. Buffalo Sabres zdolali v noci z nedele na pondelok hokejistov Chicaga Blackhawks pomerom 3:2.

Hviezdou duelu sa stal Rasmus Dahlin. Zadák "šabieľ" bodoval pri každom presnom zásahu. V 5. minúte otvoril skóre a potom asistoval Skinnerovi a Johnsonovi.

Strelil 50. gól v NHL. Vďaka tomuto presnému zásahu sa posunul na 6. miesto v klubových dejinách medzi bekmi, predbehol Johna Van Boxmeera.

Pittsburgh vyhral na domácom ľade nad Vegas 3:0. V ich bránke sa predstavil Alex Nedeljkovic, ktorého povolali z farmy. Čisté konto zaznamenal už v treťom zápase za Pittsburgh, rýchlejšie tento počin zvládli len dvaja brankári pred ním

Philadelphia zdolala Columbus 5:2. Pričinil sa o to Ryan Poehling, ktorý v 27. minúte skóroval v oslabení. Spolu s Jeffom Carterom je teraz jediným aktívnym hráčom, ktorý strelil gól v početnej nevýhode za obidve pennsylvánske organizácie.

Anaheim Ducks prehrali tretí zápas v rade a padli pod postupovú hranicu. St. Louis Blues ich zdolali výsledkom 3:1.

NHL - základná časť - 20. november:

Philadelphia - Columbus 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Góly: 6. Farabee (Poehling, York), 22. Brink (Se. Walker, Farabee), 27. Poehling (Hathaway, Se. Walker), 53. Konecny (Belpedio), 58. York (Poehling) – 16. Texier (Kuraly, Olivier), 38. Jenner (Provorov)

Brankári: Ersson 20/22 - Martin 21/25

Pittsburgh - Vegas 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 3. Graves (Zohorna, D. O'Connor), 32. Acciari (Nieto), 59. Malkin

Brankári: Nedeljkovic 38/38 - Hill 30/32

Chicago - Buffalo 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Góly: 24. T. Raddysh (Kurashev, N. Foligno), 38. Kurashev (Bedard, Reichel) – 5. Dahlin (Benson, Peterka), 31. J. Skinner (Dahlin, Peterka), 51. E. Johnson (Mittelstadt, Dahlin)

Brankári: Luukkonen 24/26 - Mrázek 17/20

Anaheim - St. Louis 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Góly: 29. McTavish (Killorn, Max Jones) – 10. Neighbours (Sundqvist), 17. Bučnevič (Kyrou, Perunovich), 26. Toropčenko (Faulk, Hayes)

Brankári: Gibson 28/31 - Hofer 30/31

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Posunul sa v historických tabuľkách. Dahlin strelil 50. gól za Buffalo