Regendov silný štart pokračuje. Kraľuje tabuľke strelcov AHL

Pavol Regenda.
Pavol Regenda. (Autor: Twitter / San Diego Gulls)
Oh my Hockey|16. okt 2023 o 07:25

V AHL nastúpili traja Slováci a všetci bodovali.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Pavol Regenda skóroval aj v druhom stretnutí v novej sezóne AHL. Na konte má už tri góly a je najlepším strelcom súťaže.

Presným zásahom pomohol San Diegu Gulls k výhre na ľade Ontaria Reign 6:4. V 52. minúte strelil víťazný presný zásah.

Bod zaznamenal aj Martin Chromiak, ktorý nastúpil proti nemu. V 35. minúte asistoval v presilovke obrancovi Clarkeovi.

Gólom sa prezentoval Martin Pospíšil. Proti Manitobe zvyšoval v presilovke na 2:0. Jeho Wranglers však napokon tesne prehrali 2:3 po predĺžení.

Po úvodných dvoch stretnutiach v AHL má Pospíšil dva body (1+1).

Šimon Nemec nenastúpil v zápase Uticy na ľade Toronta. Bližšie informácie o jeho zdravotnom stave zatiaľ klub neposkytol. Nehral potom, čo ho súper v otváracom zápase sezóny nepríjemne narazil na mantinel.

AHL - základná časť - 16. október:

Lehigh Valley - Belleville 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)

Manitoba - Calgary 3:2 pp (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

/Martin Pospíšil (Calgary) strelil jeden gól z troch streleckých pokusov/

Springfield - Providence 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)

Toronto - Utica 5:2 (4:1, 0:1, 1:0)

Hershey - Cleveland 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Ontario - San Diego 4:6 (1:1, 2:3, 1:2)

/Martin Chromiak (Ontario) asistoval a raz vystrelil/

/Pavol Regenda (San Diego) strelil gól, zaznamenal plusku, 5 striel a jeden menší trest/

Tabuľka AHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Regendov silný štart pokračuje. Kraľuje tabuľke strelcov AHL