Rimavská Sobota sa dočkala výhry, Žilina navýšila náskok na čele už na 20 bodov

Vlci Žilina.
Vlci Žilina. (Autor: Facebook Vlci Žilina)
TASR|29. dec 2023 o 21:14

Pozrite si dnešné výsledky Slovenskej hokejovej ligy.

BRATISLAVA. Vlci Žilina zvíťazili v piatkovom stretnutí 27. kola Tipos Slovenskej hokejovej ligy (SHL) na ľade Trnavy 4:1 a opäť zvýšili svoj náskok v tabuľke.

Druhý Prešov totiž zdolal Dubnicu 4:3 až po predĺžení, keď v 64. minúte rozhodol domáci Vladislav Leščenko.

Žilinčania vedú pred Prešovom už s 20-bodovým náskokom. O ďalší bod zaostávajú Topoľčany a Považská Bystrica, ktorá prehrala s Modrými krídlami Slovan 2:3 po predĺžení.

Päťzápasovú šnúru prehier ukončil HKM Rimavská Sobota, ktorý v domácom zápase zdolal AquaCity Pikes 3:1. Strojcom výhry bol Martin Ďaloga, ktorý dva góly dal a na jeden prihral.

SHL - 27. kolo:

HK Gladiators Trnava – Vlci Žilina 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Góly: 10. Haščič (Kukumberg) – 39. Beták, 49. Holenda (Koyš), 54. Belluš (Šmída), 60. Varga (Jansons, Rehák)

Rozhodovali: Synek, Klejna – Rehák, Drblík

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 448 divákov

HK STEEL TEAM Trebišov – MŠK Žiar nad Hronom 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 18. Matis (t.s.), 40. Nagy (Valečko, Varga), 60. Hamráček (Varga)

Rozhodovali: Čahoj, Kocúr – Hajnik, Ševčík

Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 850 divákov

HK 95 Považská Bystrica – Modré krídla Slovan 2:3 pp (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 12. Buchman (Lušňák), 33. Ligas (Vorona, Tománek) – 12. Hajnik (S. Petráš), 20. Fetkovič (Jasenec, Ožvald), 63. Dudáš (Andrisík)

Rozhodovali: Adamec, Valachovič – Bezák, Hercog

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 560 divákov

HC Prešov – TSS GROUP Dubnica 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 21. Kohút (Pavúk, Jerofejevs), 38. Hrabčák (Jendroľ, Klíma), 58. Knižka (Leščenko, Nemec), 64. Leščenko (Pavúk, Kohút) – 18. Hovorka (Tybor, Laurenčík), 40. Švec (Tábi, Géci), 52. Uram (Chatrnúch, Janík)

Rozhodovali: Valach, Krist – Knižka, Tomáš

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 857 divákov

HKM Rimavská Sobota – AquaCity Pikes 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 20. Ďuriš (Ďaloga, Kivinen), 50. Ďaloga (Solomončak, Kivinen), 60. Ďaloga – 1. Svitana (Nauš)

Rozhodovali: Bachúrik, Smrek – Riš, Staššák

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 512 divákov

Tabuľka SHL

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Rimavská Sobota sa dočkala výhry, Žilina navýšila náskok na čele už na 20 bodov