Slafkovský sa zbieral z ľadu po tvrdom hite. Tatar skóroval pri výhre

Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|25. nov 2022 o 22:48 (aktualizované 26. nov 2022 o 02:03)

Hrali aj Fehérváry či Ružička.

NEW YORK. Montreal Canadiens s Jurajom Slafkovským v zostave zdolali Chicago Blackhawks na ich ľade výsledkom 3:2.

Rozhodli samostatné nájazdy. V tých sa Habs nemýlili ani raz a vyhrali 3:2 po troch sériách. Posledný zásah strelil Kirby Dach, ktorý v minulej sezóne hral práve za "čiernych jastrabov".

Slafkovský odohral 7 minút a 53 sekúnd. Do štatistík si body nepripísal. Duel opustil predčasne v 47. minúte po bodyčeku od Jasona Dickinsona.

V predĺžení sa však vrátil na striedačku tímu.

Tatar skóroval

New Jersey Devils prerušenie víťaznej série nezlomilo a zvíťazili na ľade Buffala 1:3. Podiel na tom mal i Tomáš Tatar.

V 38. minúte vyhral Nico Hischier vhadzovanie a hneď po ňom upaľoval do útoku. Tatar na krídle si len počkal na prihrávku a potom presnou strelou po zemi prekonal Andersona.

Celkovo Tatar odohral 17 minút a 33 sekúnd, trikrát ohrozil súperovho brankára a dvakrát blokoval strelu.

Z radov Devils sa presadili ešte Jack Hughes a Jesper Boqvist.

Slovenský súboj

Dvojgólový David Krejčí a jeho krajan David Pastrňák gólom v predĺžení rozhodli o ďalšej výhre Bostonu. TD Garden je na začiatku sezóny nedobytnou pevnosťou.

"Medvedi" vyhrali dvanásť úvodných domácich duelov ročníka, čím utvorili nový rekord NHL. Porazili Carolinu 3:2 po predĺžení.

Slovenský súboj priniesol duel medzi Washingtonom a Calgary. Lepšie ho zvládli domáci Capitals, vyhrali 3:0.

Obranca Martin Fehérváry odohral 18 minút a 48 sekúnd, pripísal si plusový bod, dve trestné minúty, strelu na bránu, päť hitov a dva bloky.

Útočník Calgary Adam Ružička nastúpil opäť v prvej lajne. Na ľade strávil 13 minút a 22 sekúnd, dvakrát vystrelil na bránu a raz zablokoval strelu.

Černákova Tampa Bay zdolala St. Louis doma 5:2. Slovenský bek odohral 19 minút a 26 sekúnd, zaznamenal dve trestné minúty, dve plusky, strelu na bránu, šesť bodyčekov a blok.

Toronto Maple Leafs nastúpili proti Minnesote Wild v špeciálnych dresoch. Na ramenách mali nášivku s menom nedávno zosnulého Börjeho Salminga.

Odchod švédskej legendy zasiahol hokejový svet. Práve za Maple Leafs odohral najviac duelov v kariére, preto si ho špeciálne pripomenuli. Zápas proti "divochom" vyhrali 4:3.

Anaheim Ducks zaznamenali ďalšiu prehru. Doma nestačili na Ottawu, podľahli jej 1:5. Pavol Regenda odohral 9 minút a 50 sekúnd, zaznamenal dva strelecké pokusy.

NHL - základná časť - 25. november:

Boston - Carolina 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 40. Krejčí (Pastrňák, Zacha), 51. Krejčí (Zacha, N. Foligno), 64. Pastrňák (Marchand, Bergeron) – 7. Noesen (Aho, A. Svečnikov), 16. Kotkaniemi (Jarvis, Pesce)

Brankári: Ullmark 28/30, Swayman 6/6 - Kočetkov 38/41

Chicago - Montreal 2:3 sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 26. Cal. Jones (Dickinson, Khaira), 57. Raddysh (P. Kane, J. Toews) – 4. Edmundson (Monahan), 28. Suzuki (Matheson, Monahan), rozh. nájazd Dach

Brankári: Söderblom 21/23 - Montembeault 30/32

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 7 minút a 53 sekúnd/

Minnesota - Toronto 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Góly: 13. Kaprizov (Eriksson Ek, Zuccarello), 23. Boldy (Goligoski, Greenway), 57. Zuccarello – 4. Marner (Liljegren, Tavares), 13. Aston-Reese (Engvall), 31. Järnkrok (Giordano, Tavares), 54. Nylander (Bunting, Mete)

Brankári: Fleury 23/27 - Murray 23/26

Washington - Calgary 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 8. Oshie (E. Gustafsson, Ovečkin), 37. Kuzněcov (Oshie, Milano), 53. Ovečkin (Sheary, Milano)

Brankári: Kuemper 32/32 - Markström 22/25

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 18 minút a 48 sekúnd, pripísal si plusový bod, dve trestné minúty, strelu na bránu, päť hitov a dva bloky/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 13 minút a 22 sekúnd, dvakrát vystrelil na bránu a raz zablokoval strelu/

Anaheim - Ottawa 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Góly: 17. B. Tkachuk (Batherson), 19. Brassard (M. Joseph, Sanderson), 31. Stützle (DeBrincat, Batherson), 35. Zub (Brassard, M. Joseph), 47. M. Joseph (Brassard, Pinto)

Brankári: Stolarz 28/33 - Talbot 31/32

/Pavol Regenda (Anaheim) odohral 9 minút a 50 sekúnd, zaznamenal dva strelecké pokusy/

Philadelphia - Pittsburgh 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Góly: 51. Hayes (Deslauriers, Sanheim) – 12. Archibald (Blueger), 20. Crosby (M. Pettersson, Letang), 23. Poehling (Blueger, Petry), 34. Poehling (Blueger, Archibald)

Brankári: Hart 17/21, Sandström 8/8 - Jarry 29/30

Buffalo - New Jersey 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

Góly: 35. V. Olofsson (Mittelstadt, Jokiharju) – 22. J. Hughes (Mercer, Haula), 26. J. Boqvist (Šarangovič), 38. Tatar (Hischier, Bratt)

Brankári: Anderson 41/44 - Schmid 33/34

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 17 minút a 33 sekúnd, strelil gól, trikrát ohrozil súperovho brankára a dvakrát blokoval strelu/

Columbus - NY Islanders 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Góly: 35. Činachov (J. Gaudreau, K. Johnson), 35. K. Johnson (M. Bjork, J. Gaudreau) – 18. Wahlstrom (Barzal, Holmström), 28. Pageau (Dobson, Barzal), 47. Nelson

Brankári: Korpisalo 21/24 - Sorokin 24/26

Detroit - Arizona 4:3 sn (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 13. Copp (Raymond, Hronek), 25. Hronek (Berggren, Bertuzzi), 29. Oesterle (Bertuzzi, Raymond), rozh. náj. Larkin – 29. Schmaltz (Chychrun), 36. Moser (Keller, Schmaltz), 60. Chychrun (Gostisbehere)

Brankári: Husso 21/24 - Vejmelka 33/36

Tampa Bay - St. Louis 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Góly: 4. Point (Hagel, Kučerov), 4. Killorn (Paul, Stamkos), 9. Point (Kučerov, Sergačov), 27. Hagel (Kučerov, Point), 57. Paul (Killorn, Stamkos) – 17. Bučnevič (Thomas, Kyrou), 27. Kyrou (Thomas, Bučnevič)

Brankári: Vasilevskij 25/27 - Binnington 22/26

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút a 26 sekúnd, zaznamenal dve trestné minúty, dve plusky, strelu na bránu, šesť bodyčekov a blok/

Vegas - Seattle 2:4 (2:2, 0:2, 0:0)

Góly: 11. N. Roy (W. Karlsson, Theodore), 13. Kessel (Theodore) – 3. Donato (A. Larsson, Gourde), 9. Burakovsky (A. Larsson, Schwartz), 26. Burakovsky (Oleksiak, Schultz), 39. Eberle (Beniers)

Brankári: Hill 24/28 - Grubauer 20/22

Dallas - Winnipeg 4:5 pp (2:2, 0:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 2. W. Johnston (Ja. Benn, Dellandrea), 9. Ja. Benn (J. Robertson, Heiskanen), 58. J. Robertson (Heiskanen, Seguin), 60. J. Robertson (Seguin, Pavelski) – 2. Perfetti (Wheeler, Schmidt), 6. Harkins (Lowry, Dillon), 29. Lowry (Jonsson Fjällby, DeMelo), 52. Connor (Dubois, DeMelo), 61. Morrissey (Wheeler)

Brankári: Oettinger 23/28 - Hellebuyck 37/41

San Jose - Los Angeles 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly: 14. Labanc (Meier, Hertl), 40. Barabanov – 9. Anderson-Dolan (Lizotte, Doughty), 18. Danault (Arvidsson, Durzi), 25. Arvidsson (Fiala, Durzi), 43. Kupari (Anderson-Dolan, Kaliyev), 58. Kopitar (Kempe)

Brankári: Reimer 24/28 - Quick 30/32

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Slafkovský sa zbieral z ľadu po tvrdom hite. Tatar skóroval pri výhre